מתקרב לחרדים? לפיד בראיון:"ישראל היא מדינה יהודית וצריכה להתנהל ככזו"

בריאיון שערכו עמו אמנון אברמוביץ' ועמית סגל בביתו בתל אביב, התייחס לפיד להתקרבותו לדת ולימין ואמר: "מדינת ישראל היא מדינה יהודית וצריכה להתנהל ככזו", אומר לפיד על הטענות לפיהן הוא הולך "ימינה ולדת", לפיד הוסיף כי "הגדרות של ימין ושמאל הן עייפות בעיני – לכן יש מרכז בישראל, והוא המשמעותי". {צפו בראיון}

עם תפילין וכיפה: יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שובר ימינה בתקופה האחרונה – ומצטלם לעיתים אף עם כיפה וטלית.

בריאיון שערכו עמו אמנון אברמוביץ' ועמית סגל בביתו בתל אביב, התייחס לפיד להתקרבותו לדת ולימין ואמר: "מדינת ישראל היא מדינה יהודית וצריכה להתנהל ככזו", אומר לפיד על הטענות לפיהן הוא הולך "ימינה ולדת", לפיד הוסיף כי "הגדרות של ימין ושמאל הן עייפות בעיני – לכן יש מרכז בישראל, והוא המשמעותי".

צפו בראיון באדיבות רשת

"אני לא מכחיש שאני רץ לראשות הממשלה, וזה מחייב אותי לעיסוק משמעותי בנושא המדיני", הצהיר שר האוצר וטען שהשתנה. "אם מישהו חי חיים שלמים ואז הופך לשר אוצר, חבר קבינט בזמן מלחמה וחבר ועדת חוץ וביטחון ולא משתנה – יש לו בעיה גדולה", הוסיף.

 

על כך שחתך ימינה אמר לפיד, "מעלה אדומים היא חלק ממדינת ישראל, וכדי שהיא תישאר ככזו אנחנו חייבים להיפרד מהפלסטינים. זה מובן מאליו שמעלה אדומים וירושלים הן חלק מישראל, מה שלא מובן מאליו זה שדוקרים אותנו ברחובות – ולכן אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להוציא את הפלסטינים מחיינו", נימק.

 

"מיד בסוף צוק איתן אמרתי שהמצב לא יכול להישאר כמו שהוא, ואנחנו חייבים ללכת למהלך מדיני גדול של פירוז תמורת שיקום", הוסיף חבר האופוזיציה, "יישובי עזה יושבים ומחכים לסבב הבא – והוא יגיע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.