השלג יגיע לירושלים? צפו בתחזית(וידאו)

השלג בדרך לירושלים: מזג אוויר חורפי וסוער שורר ברחבי הארץ. גשמים ירדו מהבוקר מהצפון ועד לנגב כשהם מלווים בברד ובסופות רעמים. "מחר בלילה וביום שלישי גל הקור יגיע לשיאו שלג צפוי לרדת בהרי המרכז כולל ירושלים והוא עשוי להיערם מעט על הקרקע. עיריית ביתר עילית הודיעה כי ההסעות ממוסדות החינוך המיוחד בירושלים ובגוש עציון יחזירו את התלמידים הגרים בעיר בשעה 12:00 בצהריים{הסערה כבר כאן}

השלג בדרך לירושלים: מזג אוויר חורפי וסוער שורר ברחבי הארץ. גשמים ירדו מהבוקר מהצפון ועד לנגב כשהם מלווים בברד ובסופות רעמים. וקיים חשש לשיטפונות בנחלים במזרח הארץ ובמקומות המועדים. בחרמון יורד שלג מאז שעות הלילה ועד הערב הצטברו שם 20 סנטימטרים. האתר סגור למבקרים. גם במושב נווה אטי"ב ובקיבוץ אל רום שבצפון הגולן החל לרדת שלג. עד יום שלישי צפוי השלג להתפשט גם להרי המרכז ולאזור ירושלים, אך לא ברור עדיין אם ייערם על הקרקע.

עיריית ירושלים הכשירה כ-50 מפלסות שלג, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים ואלה יחלו לעבוד כבר הלילה על פי הצורך. בעירייה מדגישים כי הם אף נערכים לגיוס עוד עשרות כלים למקרה שבו התחזית תקצין. בנוסף לכף יופעלו כעשרה רכבי 4 X 4 שמטרתם לסייע בפינוי ציר הרכבת הקלה.

החזאי צחי וקסמן אומר כי "מחר בלילה וביום שלישי גל הקור יגיע לשיאו ואז עיקר המשקעים צפויים לרדת במרכז הארץ ובדרומה ובהרבה פחות בצפון. שלג צפוי לרדת בהרי המרכז כולל ירושלים והוא עשוי להיערם מעט על הקרקע".

בחברת הרכבת הקלה סטיפס קראו לנהגים שלא להשאיר את מכוניותיהם לאורך המסילות, כפי שקרה בשנים קודמות. בחברה אמרו כי הרכבת הקלה מותאמת לתנאי נסיעה בשלג בגובה של עד חמישה סנטימטרים. במידה ששלג כבד יותר ייערם על גבי המסילות, השירות יופסק ויחודש כשיתאפשר. כמו כן, טקסי ט"ו בשבט שונים שתוכננו להתקיים היום ומחר ברחבי הבירה בוטלו עקב מזג האוויר.

עיריית ביתר עילית הודיעה כי ההסעות ממוסדות החינוך המיוחד בירושלים ובגוש עציון יחזירו את התלמידים הגרים בעיר בשעה 12:00 בצהריים. זאת, מחשש לחסימת כבישים. הלימודים במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו כסדרם.

עם בוא השלג צפויים שיבושים בפעילות התחבורה הציבורית וסגירה של צירי הכניסה לעיר. עדכונים שוטפים על מצב התנועה והצעירים יימסרו באפליקציית "עיריית ירושלים". בזמן השלג אמורים לפעול בעיר קווי תחבורה ציבורית מיוחדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.