מתקרב לי-ם: שלג ראשון בגוש עציון

לאחר בוקר מושלג בחרמון ובפסגות הגבוהות של הרי הגולן, פתיתים לבנים מעורבים בגשם ירדו במערב גוש עציון {הסערה כבר כאן}

לאחר בוקר מושלג בחרמון ובפסגות הגבוהות של הרי הגולן, פתיתים לבנים ראשונים הגיעו גם להרי המרכז: בגוש עציון מדווחים כי שלג ראשון מעורב בגשם ירג לפני זמן קצר בישוב 'ראש צורים' שבמערב הגוש.

בתוך כך, נוכח מזג האוויר הסוער, משטרת ישראל פרוסה בכוחות מתוגברים למתן שירות וסיוע למשתמשי הדרך.

מהמשטרה נמסר כי הציבור מתבקש להימנע מלנסוע בכבישים ואזורים בהם צפויים להיות הצפות ושטפונות. בהתאם לחיזוי השירות המטאורולוגי לשלג, על הציבור לקחת בחשבון כי צירי תנועה ייסגרו מבעוד מועד ולא תתאפשר נסיעה בהם, זאת על מנת לשמור על שלום הציבור וביטחונו.

עוד נמסר מהמשטרה כי "בעת מזג אוויר סוער; המשטרה ממליצה לציבור משתמשי הדרך:

להקפיד על הדלקת אורות.

להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך והראות.

לא לבצע עצירות פתע. יש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים.

יש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת, כגון: שימוש בטלפון הנייד או עיסוק עם הילדים מאחור.

חל איסור לעצור בשול הדרך אלא רק בתחנות רענון מוסדרות. אם אין ברירה ויש תקלה ברכב, יש לעבור במיידית מעבר למעקה הבטיחות הרחק מהכביש ולהתקשר ל-100. שוטרי משטרת ישראל מוכוונים להגיע ולסייע!

תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל תוך מתן זכות קדימה להם!

נהג או הולך רגל אשר נקלע למצוקה וזקוק לעזרה, אנו מבקשים להתקשר למוקד 100 וניידת תישלח לסייע לו".

המערכת החורפית  תמשיך עד יום רביעי כאשר שלג עשוי להגיע גם להרי המרכז וירושלים. המודלים  לא מצביעים במפורש על שלג  אך הסיכויים לשלג מתחילים להגיע כבר במהלך יום ראשון: החל משעות הבוקר יהיו תנאים לשלג גם בצפון רמת הגולן – אורך לקראת שעות הצהריים, יתחילו הטמפרטורות לרדת גם בפסגות הגבוהות של הרי הגליל והמרכז.

ביום א' בערב ירדו  בירושלים פתיתים באוויר או שלג קל, אבל נכון לעכשיו נראה שהשלג לא ייערם, וגם אם כן ייערם – זה יהיה לסנטימטרים בודדים ובעיקר בשכונות הגבוהות יותר.

הגל השני של השלג צפוי להגיע ביום שני בבוקר, ויהיה סיכוי לשלג בשכונות הגבוהות של ירושלים וצפת. במהלך יום שני יהיו פחות עננים בצפון, יש סיכוי שהשלג יתחדש בשני בלילה ובשלישי לפנות בוקר, אבל המודלים עדיין לא ברורים לחלוטין.

 צפו בתחזית  – באדיבות רשת

הטמפרטורות החזויות להיום: קצרין 7-12, נהריה 15-10, צפת 9-4, חיפה 13-10, טבריה 16-11, נצרת 12-8, טייבה 15-8, אריאל 11-6, ת"א 16-10, בית שמש 15-9, ירושלים 10-6, רחובות 15-9, אשקלון 16-12, ים המלח 18-13, שדרות 15-6, ערד 14-6, ב"ש 14-8, מצפה רמון 12-5, אילת 19-11.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.