"מת מצווה הכול קרוביו": דרכה האחרונה של הגיורת שנרצחה בפיגוע הדריסה (וידאו) (גלריה)

סוף עצוב: סיפור חייה המסעיר של הגיורת שעלתה מאקוודור לישראל, החלה הליכי גיור בבית דינו של הגר"נ קרליץ ומצאה את מותה בחטף. גלריה דומעת

אמש בחצות לילה יצאו המונים ללוות בדרכה האחרונה את קארין ימימה מוסקרה הי"ד, הרוגת פיגוע הדריסה בגבעת התחמושת לאחר שנאבקה על חייה במשך 4 ימים, צעירה כבת 20, עולה חדשה מאקוודור.

מסע הלוויה של מוסקרה יצא מבית הלוויות שמגר בירושלים עד לקבורתה בבית העלמין שבהר הזיתים. מאז נודע דבר פטירתה, פורסמו פוסטים שונים ברשתות החברתיות בקריאה להגיע להלווייתה של הצעירה, שהגיעה לארץ לבדה על מנת להתגייר.

סיפור חייה של קארין מפתיע ומסעיר. היא התגיירה לפני שמונה חודשים בבית דינו של הגאב"ד הגר"נ קרליץ.

סיפור התגיירותה החל באדם חרדי שהקים אתר באינטרנט הנותן רקע ליהדות ומסייע לבאים מבחוץ. אותו אדם מבחין שיש כניסה אחת בודדת מאקוודור לאתר, מנסה, ומצליח ליצור קשר עם הנכנסים, אז גילה משפחה שלמה מאקוודור שמדברת איתו על יהדות.

אותו אדם נוסע במיוחד ומוצא אם ובתה הלבושות בצניעות גמורה וחיות כיהודיות, לדברי האם, ידוע לה על פי המקור, שהם ממשפחות האנוסים מספרד, והלב של האמא פנה להאמין בקב"ה וביהדות וכך חינכה את בתה.

אותו אדם רואה שיש רקע ונענה לבקשת האם לקחת את ביתה בת ה-20 לישראל, הבת עברה את כל ההליכים, סמינרים ומדרשות המיועדות לבנות בהליכי גיור.

ביום הפיגוע ירדה קארין מהרכבת בדרכה לרחוב ששת הימים בגבעת המבתר שם נמצאת המדרשה, ולמרבה הצער שם מצאה את מותה.

הלווייתה יצאה אמש בשעה- 12:30 מבית הלוויות שמגר. לאחר הגעתה ארצה הייתה אמורה לקבל הרחבה של אישור השהייה שלה בישראל, תורה במשרד הפנים נקבע לאמש יום הלווייתה. ובמקום לבקש במשרד הפנים את הארכת השהות שלה בישראל, חברותיה הגיעו אל משרד הפנים להוציא את אישור הקבורה עבורה.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

. . . . . . . . . . . . . . . .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.