צפו בוידאו: נאום הפצצה של יחימוביץ

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' החליטה לצאת בצורה נחרצת כנגד הגזירות הכלכליות של לפיד שיובאו לאישור רה"מ בשבוע הבא.

יחימוביץ' קיימה מסיבת עיתונאים ותיארה כמי שרק היא יודעת את הגזירות של לפיד. יחימוביץ שלפה את איור הפצצה המפורסם של נתניהו, ואמרה, "לפיד בגד במעמד הביינים".

"מדובר במדיניות אכזרית, לא מוסרית ולא מתקבלת על הדעת, התקציב המוגש הוא אכזריות שלמה ובגידה בציבור. זו תוכנית של דיכאון ושל מכות שרק יביא את המשק למיתון כלכלי". יחימוביץ' סבורה כי הגירעון נוצר כתוצאה מזה שגבו פחות מיסים וגם בגלל יוקר המחייה והגזירות הכלכליות שפגעו במעמד הביניים. אמרה .

מדובר מאותה מדיניות קטלנית של נתניהו, שנגדה יצא שר האוצר לפיד לפני הבחירות. מי שהתיימר להיות פוליטיקה חדשה יצא קופי של נתניהו".

שלי תקפה את לפיד "הוא מעביר את הגירעון של הממשלה לכיס של האזרחים". לדבריה, "למשפחה ממוצעת זה יעלה 8,000 שקלים בשנה. זו הפוליטיקה החדשה" והוסיפה: "עם התוכנית הזו אין סיכוי שמשהו ישתפר. זו תכנית של דיכאון בלי סיכוי של צמיחה. תן לי סיבה אחת שמשהו יצמח כשיש פה רק קמילה. מנוע הצמיחה של המשק הוא מעמד הביניים ויאיר לפיד מכה בו מכל כיוון".

צפו במסיבת עיתונאים איך היא שולפת ללפיד את הפצצה:

http://vimeo.com/65681805

עוד אמרה יחימוביץ: "העניים נושאים בעיקר הנטל של מעמד הביניים. הטלת מיסים חדשים על עקרות הבית שאין להן שום הכנסה וביטלת קצבאות ילדים".

 כאן יחימוביץ' פנתה בשאלה ללפיד: "בדקת כמה אנשים יורדים מתחת לקו העוני בגלל התכנית הזו? מישהו באוצר שאל את השאלה הזו? באותם מקורות הכנסה חלופיים אתה מקים ועדות. בכסף הזה אתה מתייחס בכובד ראש. כשזה נוגע למעמד הביניים הגרזן יורד בלי שום אבחנה. לקחת להם לא רק את השמנת אלא את הלחם. מה אתה רוצה שיעשו? שיאכלו עוגות?".

"אני רוצה להראות לך מה אתה הולך לעולל למעמד הביניים הישראלי ועוד יותר מזה לישראלים", יחימוביץ  שלפה ציור של פצצה כמו שהציג רה"מ בנימין נתניהו בנאומו באו"ם ולפיד במערכת הבחירות שגיחך על נתניהו .

 "איפה אנחנו אמורים לסמן את הקו האדום?" תהתה יחימוביץ',  "כאן. לפני שאתה מציג את הגזירות האלו. זה הקו האדום אדוני שר האוצר". וסיימה את נאומה: "אם זאת הפוליטיקה החדשה אני נאלצת להתגעגע לפוליטיקה הישנה".

איתן כבל: "לפיד אתה יותר גרוע מפרעה"

ח"כ איתן כבל אמר היום על הגזירות , "פרעה גזר רק על הבכורות, יאיר החליט לגזור על כולם", זאת בעקבות פרסום התקציב לשנים 2013-2014 והגזירות שטומן בחובו. "לפיד הקמפיינר הבטיח להיות ש"ס של מעמד הביניים, לפיד שר האוצר הוא התליין של מעמד הביניים", הוסיף.

כאמור, כבל אינו היחיד, והתקציב החדש סופג קיתונות של ביקורת. "האוצר החליט לגרש מהארץ את המשפחות הצעירות וילדיהן", אמרה יו"ר מרצ, זהבה גלאון. "העלאת המע"מ, הרחבת תשלומי ההורים, ביטול הסבסוד בצהרונים, והקיצוץ הצפוי במשרד החינוך יפגעו במשפחות שכבר היום מתקשות לסגור את החודש, ויהפכו את המינוס בתקציב שיצרה הממשלה למינוס בחשבונות הפרטיים של הציבור".

ח"כ אריאל אטיאס, יו"ר סיעת ש"ס אמר, "כי מצבו הכלכלי של האדם העובד ילך ויחמיר הודות לשר האוצר יאיר לפיד. סיסמאות ריקות וסטטוסים בפייסבוק לא יכפרו על העוול והסבל הנורא שיעברו האנשים העובדים, בעיקר מהשכבות החלשות ועובדי שכר המינימום. העלאות מיסים וקיצוץ אכזרי בקיצבאות ילדים זו הרי אותה פוליטיקה ישנה שלפיד הבטיח שהוא בא לשנות. כעת אפילו ריקי כהן מרגישה שלפיד עבד עליה". והבטיח כי "ש"ס תיאבק בכנסת נגד התקציב "חסר החמלה" שמוביל לפיד". אמר אטיאס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.