נאום הרבי מקוצק של גואטה (וידאו)

בנאום שלוש הדקות במליאת הכנסת התייחס חבר הכנסת יגאל גואטה על צעדת השוויון ועל הפערים בין מרכז לפריפריה, וביקורת על נתניהו. { "שנאת מזרחים" }

חבר הכנסת יגאל גואטה (ש"ס) הקדיש את נאום שלוש הדקות במליאת הכנסת, על צעדת השוויון ועל הפערים בין מרכז לפריפריה.

בנאומו הוא שילב קטעים ממאמרו של הרבי מקוצק:  "אין לך דבר יותר בלתי שווה, ממתן יחס שווה לבלתי שווים", ציטט גואטה.

לאחר מכן  התייחס גואטה לעוני בישראל, "עשר ערים העניות מבחינת ההשקעה באזרח, הצד השווה שבהן – בני מיעוטים, חרדים, מזרחים.,"לא יתכן שברעננה ישקיעו 6,000 ש"ח באזרח ובאופקים ישקיעו 500 ₪".

גואטה המשיך בקו התקיף שלו כנגד ראש הממשלה, "זוכרים מי הבטיח לחסל את העוני בתוך שלוש שנים? זה היה שר האוצר בשנת 2003 בנימין נתניהו שאת העוני לא חיסל אבל את העניים כן".

לדבריו, "ראש הממשלה כל מערכת בחירות משתמש בקולות המזרחיים ומיד אחרי זה, באותם קולות מפלה אותם לרעה. הוא גם הצהיר את זה לשר כחלון בשעתו – את קולות המזרחיים אתה לא תקבל אף פעם, רק אני יודע להביא אותם.

גואטה הציע לסיום לבדוק אם קיימת הדרת מזרחיים מהצמתים המרכזיים ותפקידי המפתח, :בארבע האוניברסיטאות הגדולות במדינת ישראל בר אילן, חיפה, בן גוריון והעברית, כיהנו 38 נשיאים שמתוכם 0 מזרחיים. פרקליט המדינה 11 פרקליטים 0 מזרחיים. נגיד בנק ישראל 8 נגידים 0 מזרחיים.ראשי ממשלה 12 וכמובן 0 מזרחיים.

 

צדק חלוקתי

אחי ואחיותיי היקרים.בחרתי בשלוש הדקות שהיו לרשותי היום במליאת הכנסת לנאום על צעדת השוויון ועל הפערים בין מרכז לפריפריה.הרבי מקוצק אמר "אין לך דבר יותר בלתי שווה, ממתן יחס שווה לבלתי שווים".עשר ערים העניות מבחינת ההשקעה באזרח, הצד השווה שבהן – בני מיעוטים, חרדים, מזרחים.לא אאריך בדברים, אבל דוגמה קטנה לחרפה לא יתכן שברעננה ישקיעו 6,000 ש"ח באזרח ובאופקים ישקיעו 500 ₪.כמו כן, חינוך של ילד ברהט 7 שקלים מול 1,180 בהרצליה.זוכרים מי הבטיח לחסל את העוני בתוך שלוש שנים?זה היה שר האוצר בשנת 2003 בנימין נתניהו שאת העוני לא חיסל אבל את העניים כן.הדיון הוא לא רק פריפריה מול מרכז, זה רק הסימפטום, ראש הממשלה כל מערכת בחירות משתמש בקולות המזרחיים ומיד אחרי זה, באותם קולות מפלה אותם לרעה. הוא גם הצהיר את זה לשר כחלון בשעתו – את קולות המזרחיים אתה לא תקבל אף פעם, רק אני יודע להביא אותם.ולכל מי שעדיין מסופק עם עצמו האם קיימת הדרת מזרחיים מהצמתים המרכזיים ותפקידי המפתח אז הנה לכם כמה עובדות.בארבע האוניברסיטאות הגדולות במדינת ישראל בר אילן, חיפה, בן גוריון והעברית, כיהנו 38 נשיאים שמתוכם 0 מזרחיים.פרקליט המדינה 11 פרקליטים 0 מזרחיים.נגיד בנק ישראל 8 נגידים 0 מזרחיים.ראשי ממשלה 12 וכמובן 0 מזרחיים.כמו כן הנושא הבוער שחשפנו לאחרונה שזהו מינוי תאגיד השידור הציבורי שזה עתה מונתה. התאגיד הזה לא זכה לייצג בצורה הולמת את המזרחיים. לא פלא שכשמערכת המשפט פוגשת מזרחי יש לנו ריטואל קבוע, המזרחים בצד הנאשם, האשכנזי בצד השופט. אני מודה ליו"ר התנועה הרב אריה דרעי שקידם את הצעד הענק של הוזלת עלות הקייטנות כפי ששיתפנו, כמו העלאת שכר המינימום שיגיע עד 2017 ל-30 ש"ח לשעה,אחיי ואחיותיי המזרחיים, אנחנו מעל חמישים אחוז במדינה, לא יתכן שיימשך המצב שאנחנו טובים רק בקלפי ובחגיגות המימונה ומאכל המופלטה. הגיע הזמן שנוביל את ההנהגה ואת שדרת הניהול במדינת ישראל.שלכם יגאל גואטה

‎Posted by ‎יגאל גואטה‎ on‎ יום רביעי 22 יוני 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.