נאום "מצב האומה": טראמפ מתייצב שוב ליד ישראל

בנאום מצב האומה האמריקאי המסורתי, שוב התבטא הנשיא דונלד טראמפ בעד ישראל. "ירושלים בירת ישראל, והכסף האמריקני יילך רק למדינות ידידותיות של ארצות הברית"

הנאום שלא ישכח מצד ישראל: בכירי ממשלת ישראל לא יכלו לחלום על נשיא אמריקאי אוהד כל כך את ישראל ואת העם היהודי, והלילה הנשיא דונלד טראמפ הוכיח שוב את אהדתו והערכתו לישראל.

אמש בלילה, בנאום "מצב האומה" השנתי המסורתי של הנשיאים האמריקאיים, נשא דברים הנשיא דונלד טראמפ, התייחס בדבריו להכרה בירושלים וזכה למחיאות כפיים של הקהל הרב.

טראמפ: "בחודש שעבר אימצתי החלטה שהתקבלה פה אחד כמה חודשים קודם לכן בסנאט. הכרתי בירושלים כבירת ישראל. זמן קצר לאחר מכן, עשרות מדינות הצביעו בעצרת הכללית של האו"ם נגד זכותה הריבונית של ארה"ב להכרה זו, בעוד משלמי המסים האמריקנים הנדיבים שלחו לאותן מדינות מיליארדי דולרים מדי שנה".

וכאן אמר הנשיא, כי החליט כי "אין יותר כסף למדינות שלא תומכות בארצות הברית".

ואז הוסיף: "לכן אני מבקש הערב מהקונגרס להעביר חוקים שיסייעו להבטיח שהכסף האמריקני לסיוע חוץ ישרת תמיד את האינטרסים האמריקנים, וילך רק לידידותיה של ארצות הברית ולא לאויבינו", אמר טראמפ. "כמו שאנחנו מחזקים חברויות ברחבי העולם, כך אנו משיבים חזרה למתנגדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.