נאומו המזהיר של מרן הגר"ש עמאר שליט"א, המכה בפטיש • צפו בנאום המלא והמרגש ביותר – "מרן הרב ואזנר כתב עליו "רב רבנן וגאון הגאונים"

מרן הגאון הצדיק תלמידו המקורב ביותר של מרן הגר"ע, הגאון הגדול רבי שלמה עמאר שליט"א פתח בדבריו בחלוקת כבוד רב לכל בני מרן הגר"ע בכנותו אותם ידידי אהובי, ולכל אחד חילק שבחים בלי סוף, ובירך אותו ואת כל משפחתם כולם אהובים וברוכים לק-ל יתברך.

מרן הרב עמאר החל בהספד ואמר: "וירוממוהו בקהל עם ובמושב זקנים יהללוהו", לא היה בעולם מי שידע לדבר אל העם כמו מרן, ידע להחדיר בנפש של כל העם, ומעולם דבריו לא שבו ריקם, היה הולך למקומות רחוקים ביותר", הרב עמאר סיפר כי היה לו את הזכות ללכת עמו לחיזוק יהודים רבים שאינם שומרי תומ"צ: "הלכתי איתו שנים רבות לבתי ספר ותיכונים באילת, והלך בעיקר לאלו שלא דתיים והיה עוצם את עיניו ומדבר אליהם באהבה ובקירוב עד שדמעות נזלו מהם כמים, הוא הצליח לרומם את כולם, ונטע אהבת התורה בליבם".

"מרן השריש בהם תורה שנשארה מושרשת עמוק בליבם, רומם את הדור כולו, מרן גידל את הדור ונשא אותו על כפיו וכתיפיו, אלמלא הוא, עליו השלום היתה משתכחת התורה מישראל, נשמתו היתה מהדורות הראשונים והקב"ה שמר לנו אותו כדי להרים את קרן התורה שבדורינו".

מרן הגר"ש עמאר הוסיף עוד בדמעות שליש: "מי שזוכר את ההתפרקות בעליית היהודים לאר"י וההידרדרות בתורה ומצוות, עד שקמתי דבורה אם בישראל, מרן הגיע והציל את הדור".

"ובמושב זקנים יהללוהו", הוא היה אביהם של כל גדולי התורה בדורינו, היה המורה של כל פוסקי ההלכות, אני לא ראוי והגון לומר עליו משהו, אבל תשמעו את מה שכתב עליו הגאון רבי שלום משאש: "יחיד בדורו ובדורות" משפט כזה לא שמענו על אף אחד בחיים".

מרן פוה"ד הגר"ש הלוי וואזנר כתב עליו: "רב רבנן וגאון הגאונים", זה תואר שכותבים רק על אדם נדיר יחיד ומיוחד בדור, מרן פתר את כל הבעיות הסבוכות בטכנולוגיה בחכמתו ביגיעתו, אלמלי הוא מי היה פותר, הציל עדות שלימות.

הרב הוסיף עוד בעדות אישית ומרגשת: "ישבנו בפ"ת כל הזקנים ועשרות רבנים וכל בעיה שהיתה מתעוררת ברבנות כאן ידענו שצריכים להתקשר ולחפש את מרן כדי לפתור הבעיה, אם בחליצה או בגירושין, וכך פתר הכל, הרב זיסל ברוידא התקשה פ"א בשאלה חמורה והתקשר למרן, אמרה הרבנית הרב יושן כי לא ישן כל הלילה, אמרו לו השאלה חמורה, אמרה תשלחו לי השאלה ואני ידאג שישיב תשובה לכם, ביום ראשון שאלו ומיד ביום שלישי שאחריו הגיעה תשובה ארוכה ומפורטת וכולם היו המומים מתי הספיק לכתוב זאת, אני יודע שהגיעו שאלות מכל העולם והוא מצא פתרונות בגאונות, ואף עודד את צעירי הצאן ונתן בהם כוח ואמר להם תכתוב, ומעולם לא אמר זה לא שייך לי לא רוצה להיכנס לאחריות, הוא הרגיש שהוא חייב לפתור ולעזור לכל אחד".

מרן הרב עמאר הספידו תמרורים וסיפר על העמל והיגיעה העצומה של מרן: "מי שלא ראה כמה שלא נתן שינה תנומה לעיניו, ומעולם לא הלך לטיולים, מעולם לא יצא מד' אמות של תורה". דורות שלא היה אדם כמוהו, אשר בדעתו תאומות נבקעו, ממש כאחד הראשונים, כשראינו אותו בעיונו היינו מקבלים חלישות הדעת".

מרן הגר"ש עמאר אמר עוד כי מאז הפטירה הוא כל הזמן יושב ובכה מה יהיה על הדור הזה ואין לנו על מי להישען.

לסיום אמר הרב עמאר: השי"ת ישלח לנו את משיח צדקנו כי אין לנו פתרון אחר לאחר פטירת מרן ויבוא ויגאלנו בשובה ונחת במהרה בימינו אמן.

צפו בנאומו המלא של תלמיד אמת למרן – צילום וידאו ישראל שקולניק

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי המנוול השעה משחקת לו אבל אוטוטו יעוף לצמיתות

  הקב''ה מנהיג של העולם ויש דין ויש דיין |
  הגב
 2. דרעי צריך ללכת הביתה ואז לא יהיה שלטון מאפיה הוא מאפיונר שחקן ודוחה בהתנהגותו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מרן הרשל"צ הגר"ש עמר שליט"א ממשיך דרכו המובהק של מרן הרב עובדיה זצ"ל. כולו קודש קודשים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. תדעו לכם שצריך להלחם נגד מה שעושים לרב הגאון, העניו, הצדיק, מרן הרשל"צ הרב שלמה משה עמאר שליט"א.
  משיחה עם הרבנית שתחי' הם לא מבינים למה עושים את זה, הם לא רוצים את כל הלכלוך הזה, קשה להם עם כל הביזיונות וההשפלות, הלשון הרע והרכילות, הרב לוקח את זה מאוד מאוד קשה וזה כבר ענין של בריאות.

  אנשים בבקשה תתעוררו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. היום בקול ברמה מוחים על כבודו של אלי ישי, צריכים גם למחות על כבודו של הרב עמאר, ששמו אותו בקצה, ובלוויה חטפו לו את המקרופון מהיד…

  דוד |
  הגב
 6. תסדרו את הסרטון כי לא שומעים את דברי היחיד והמיוחד אור העולם כפי שביטא זאת כל הזמן מרן זצל כלפיו

  יצחק |
  הגב
 7. רוצים את אלי דרעי גמור התקשורת סמנה אותו הוא עשה טעות חמורה בכך שהשפיל את העניו החכם הרב אלי ישי עליו העיד מרן ע"ה "בכל ביתי נאמן הוא" נאמר רק על משה רבנו!!! דרעי לקח את המפלגה בכח איים על מרן שיפתח מפלגה נגדו ולכן לא היתה ברירה אחרת אלא לתת לו את מבוקשו מה שהוא עושה לרב אלי זוהי התעללות קשה וכולם רואים ושותקים ועוד באים להגדיל שמו שדל דרעי לצערנו חייבים לעשות משהו למען מרן ע"ה שמאד רצה לראות את הרב אלי בראש אך לא עלתה בידיו!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב