"אנשי הפלג הירושלמי מסיתים ומתחצפים, גדו"י לא מוכנים להתאחד איתם" (האזינו)

הכרזת מלחמה • נאמן ביתו של מרן הגרא"מ שך זצ"ל, הרב רפאל וולף שובר שתיקה יוצא לקרב בלימה נגד אנשי 'הפלג הירושלמי' במילים קשות: "הם מפיצים כל יום שמועות חדשות בשם הרב שך" • גרוסמן וויין מחממים את הצעירים נגד גדו"י – הם אנשי מרמה שקרנים מובהקים, אנו לא מוכנים להתאחד אתם". האזינו.

המאבק נגד אנשי 'הפלג הירושלמי' עולה שלב. נאמן ביתו של מרן הגרא"מ שך זצ"ל הרב רפי וולף שובר שתיקה בראיון לרדיו 'קול חי' וחושף טפח מתוך חדרו של מרן הרב שך על הנושאים האקטואליים העומדים בליבה של המחלוקת הליטאית – מאבק ישיבת פוניבז' שדווח בהרחבה באתר 'קוקר', ההצבעה ל'יהדות התורה' והיציאה להפגנות ברחובות.

תחילה נשאל הרב וולף על סוגיית האבק בישיבת פוניבז' שגרמה לחילול ' עצום ברחוב החרדי: "יש דבר אחד ברור – איך בן תורה וראש ישיבה צריכים להתנהג! בחור ישיבה לא זורק סטנדרים ולא לבנים על תלמידי חכמים – ורב שהוא מכהן כראש ישיבה לא מבזה את רבותיו שהוא למד אצלם. איך נותנים לבחורי ישיבה להזיק לקלקל לרכוש בני אדם – איך זה שעומדים ראשי ישיבות להתפלל מעריב ובאים כמה צוציקים ומתחילים לשיר?. איך זה שמאות הורים שחינכו את ילדיהם למידות טובות אבל בשיער א' הם מתחילים לשיר כשמתפללים מעריב"? תהה הרב וולף.

כאן עבר הרב וולף לתקוף את ראש ישבת פלג "המחבלים" בפוניבז': "הוא מחמם את האווירה והאנשים שלו שמפחדים שיזרקו אותם יצאו בנאומים בשבועות האחרונים בהם הם מסיתים את הציבור ילדים בני 16 היו בבית סוהר בלילה".

האזינו לראיון המלא

[alooma ref="c6f016e3ccd04f509573c6ea21a41a06.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"הם מפיצים כל יום שמועות חדשות בשם הרב שך – לא היה דבר שהוא רצה ולא עשה! דיברו בחייו של הרב שך על המחלוקת הזו והרב שך היה אז בריא ולא אמר שהוא רוצה שהוא (הרב מרקוביץ) יהיה ראש ישיבה. הם אומרים הוא שמע, והוא שמע אבל בני ביתו לא שמעו על כך".

בסוגיית הבחירות וההצבעה עבור 'יהדות התורה' אמר הרב וולף "אם היית יודע, הרב שך אצלו היום של הבחרות היה יום הדין הוא היה צם להצלחת הבחירות אם למחרת הבחירות שמע שהשמאל עלה היה בוכה בכיות שליש והיה אומר שמי שלא הולך להצביע בבחירות מחלל שם שמים ויתבעו אתו בשמים על החילול שבת! לבלרי הפלס – נתי גרוסמן, שעיה ויין, הרב דוד זיכרמן, הרב שמואל אריה לוין הם יודעים מה הרב שך התכוון? חוצפה של אנשים! הם מחממים את כל הצעירים שלהם".

הרב וולף נשאל על ההפגנות הסוערות של אנשי "הפלג" ברחובות ובצמתים: "יש לי לפניי מכתב של הרב שך: 'העצה היחידה לא להיגרר אחרי ההפגנות כי לימוד התורה מחזק יותר מההפגנות'…. אנשים 'כאילו' של הרב שך רוצים הפגנות אבל רק צעירים הולכים –רק בני ישיבות והם אומרים שזה מה שהרב שך רצה – הם פשוט ירדו מהפסים! הרב שך אמר שאם יש גדול דור אחד שיש לו דעה ומקביל יש את כל גדולי ישראל צריכים לשמוע לכל גדו"י ולא ליחיד".

בסוגיית ההתייצבות והקשר החרדי עם בכירים בצה"ל השיב הרב וולף: "בפוניבז' היו מקבלים קצינים וחיילים כל בחור ישיבה הלך להיבדק בדיקות רפואיות כל השנים בזמן החזון איש והרב שך – יש את ועד הישיבות שפעלו תמיד בשקט מול הצבא ולכן אנחנו כאן בארץ".

על הוראת גדולי ישראל שלא לשלוח בחורים לישיבת 'חדרה': "הלכו לפלג ישיבות? מה היה קורה באוניברסיטה אם מרצה היה מתנהג בצורה לא חינוכית היו מפטרם אותו, כך גם כאן גדו"י היו בדעה שראשי הישיבות האלו מחנכים צעירים לא לשמוע בקול גדולי ישראל ולכן אמרו אל תלמדו אצלם".

הפגנות הפלג הירושלמי צילום: פלאש 90
הפגנות הפלג הירושלמי
צילום: פלאש 90

 

"למה ראש ישיבת חדרה וחתניו לא יוצאים לצומת שילת ושולחים ילדים לרחובות? עם הפראק הם יודעים לרקוד הורה אז שילכו גם להפגנות למה הם שולחים צעירים בשביל למסור את הנפש"?

לסיום תקף הרב וולף בנחרצות את ההשתייכות ל"פלג" וקרא להיפרד מהם: "תבנו ישיבות, ת"תים ובית יעקב לעצמכם! אנחנו אומרים להם את זה שיהיה להם הכל לבד בשביל שלא ינסו לשכנע אנשים אחרים. אנחנו לא מוכנים להתאחד אתם הם מסיתים לא לשמוע בדעת גדולי ישראל הם מתחצפים. הם מתנהגים בכוח וחוצפה אין עם מי לדבר. הם אנשים כולו שקר מפיצים שקרים אנשי מרמה שקרנים מובהקים . מי שלא הולך להצביע הרי זה מחלל שם שמים".

 

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נו באמת מי שחושב שיש איזה מילה אמת אז הוא פשוט נאיבי

  מפוכח |
  הגב
 2. כל מי שמשתלח כאן נגדו, יקום ויאמר מה האינטרס שלו?
  הרב וולף אינו פוליטיקאי, ואינו צריך אף אחד, ולא מפחד מאף אחד, ורק הוא במעמדו מעיז ויכול לדבר את האמת בצורה חד משמעית בלי להתחנף ל"ראשי ישיבות" מסויימים.
  כל מי שגר בבני ברק וגם מחוץ לבני ברק יודע כמה האיש הזה עזר ועוזר לאלפי אנשים, הוא איש אמת שאינו פוחד מאף אחד.
  אני מאמין לו, הוא שואל שאלות כנגד "רבני" הפלג מדוע הם עצמם לא יצאו להפגנות על "השמד"?
  איך יוצא שיש ציבור שהוא רב ופורש מהציבור בכל נושא

  אברימי |
  הגב
 3. חחח…שדרן ידען, שימון פרס היה בצעירותו בישיבות…קורע מצחוק. אתה יודע מה זה הג"א??? חוצמיזה כל מילה של הרב וולף, זהב.

  אלי |
  הגב
 4. כל מילה בסלע!!!
  אנחנו נבין את הלחץ והאמוק שנכנסים אליו ציבור המפגינים לנוכח דברים אלו.

  יישר כח לדובר שהאיר את העניין מזויית נוספת!

  ש. א |
  הגב
 5. רפי מכובדי
  צר לי, אבל אתה עושה אחלה שירות לאלה שאתה יוצא כנגדם. אתה יותר מידי מספר עובדות שעם קצת ידע היסטורי מבינים מיד שהם מצוצים מהאצבע.
  הרב שך עצמו שלח להפגנות נגד הבריכה ברמת גן ובעוד מקומות.
  הרב שך בעצמו נלחם נגד תופעות שלא מצאו חן בעיניו בישיבה.
  ומעניין מאד, בראיון שלך ב'רשת ב" טענת שלא סגרו ישיבות אלא רק הוציאו את הבחורים (יחי ההבדל) ופתאום כאן אתה מצדיק סגירה של ישיבות ותוקף את ראשי הישיבות שלהם כמו בהמה. (אגב, ההפגנות ב'חדרה' נעשו בניגוד לרצונו של ראש הישיבה, שלצורך ההשוואה האומללה בינו לבינך, הוא הספיק לשכוח מה שאתה עוד לא חלמת ללמוד).
  וכמובן יחי ההבדל בין פיטורי מרצה מהאוניברסיטה על ידי ההנהלה שהמוסד שייך לה, לבין עדר המגלומנים (אני לא מתכוון חלילה לגדו"י) שהושיבו צוות של טלפנים על מנת להטריד, לבזות ולהשפיל את כל מי שלא יוציא את בנו מישיבת חדרה. המוסד אינו שלהם ואין להם כל סמכות לכך ומשום מה, לא ראינו את אותם אנשים פועלים בנחרצות כנגד ישיבות המערבות לימודי חול, למשל.
  לסיכום התסכול שלך מובן, ורק נותר לבקש ממך דבר קטן. נכון, אתה מתוסכל, אבל בכל זאת אל תזיק לאחרים ואל תצא לתקשורת כל עוד אתה לא יודע איך משתמשים בה.

  שונא אמיתי |
  הגב
 6. נזרק מבית מרן ….ולבקשת מרן אף הוחלפו המפתחות!!!!!!….הסיפור ידוע ומפורסם בין באי ביתו של מרן הרב שך …..ומי ההדיוט שחושב לתת לו במה כנאמן ביתו של מרן זי״ע…ולא פלא שהיום הוא מחרף ומגדף

  שונא בלווף |
  הגב
 7. אכן ידוע לכולם שבעשר שנים האחרונות של הרב שך הוא לא התקרב לביתו

  צחי |
  הגב
 8. יש אולי עוד כמה תמימים שמקשיבים לחולרע הזה וחושבים שמכיון שהוא היה נאמנו של הרב שך אז הוא יכול להשתלח במי שהוא רוצה ולבזות תלמידי חכמים וראשי ישיבות שהוא עפר לרגליהם, כולל הרב גרוסמן שהוא חיבר ספרים מאד מוצלחים בעומק הסוגיות בשם פתחי שערים, ועוד שהרב גרוסמן לא הגיש לו את האוכל אלא היה הכי קרוב להרב שך בנושאי השקפה והוא עשה את שליחותו נאמנה ואף אחד לא יכול לספר לו מה היה דעתו של הרב בכל נושאי השקפה.
  ב, אדון רפי וולף, שה' ישלח לו רפואה שלימה בקרוב "רפואת הנפש" ורפואת הגוף, אף אחד לא שוכח גם את העובדה שהרב שך זרק אותו מביתו אז שלא יספר לאף אחד מה הרב שך רצה ומה עשה.

  וולף |
  הגב
 9. כל הכבוד לרב וולף!!!
  אכן דברים כדורבנות!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. רפי וולף…היה השרת בביתו של מרן זצוק״ל …ועוזרו של מילך פירר…כהיום הוא דורש עבודה …..לאחר שעבר השתלת כבד משהוא אצלו כנראה השתבש.נקווה שיהיה לו רפו״ש,ולא יתפס בעוונותיו

  ידיד אמת |
  הגב
 11. סוף סוף מישהן קם לזעוק מול חבורת הנערים המנוערים האלו שמשהו עלה להם לראש…

  סוף סוף |
  הגב