אלבוים: "הרב עובדיה התיר לעלות להר הבית"(הקלטה)

נאמני הר הבית החרדים משיבים מלחמה: 100 בחורים ואברכים יעלו להר בימים הקרובים. אמש: עימות סוער ב'קול חי' סביב הנושא. האזינו{עימות סוער}

פולמוס העליה להר הבית חודר לשיח התקשורתי החרדי: לאחר שאמש הותקפו באלימות בני משפחת אלבוים, הנוהגים מזה שנים לעלות להר הבית, ע"י כמה עשרות קיצוניים תוך שהם מכנים אותם "רוצחים", מגיעה היום תגובת הפעילים החרדים העולים להר.

בכרוז שהופץ בירושלים נכתב כי בכוונת הפעילים להעלות קבוצה של 100 אברכים ובחורים חרדים להר כבר בימים הקרובים.

"מתחייבים לטשטש פרצופים". הכרוז שהפיצו נאמני ההר החרדים
"מתחייבים לטשטש פרצופים". הכרוז שהפיצו נאמני ההר החרדים

"נוכח הפגיעה ברב אלבוים שליט"א אנו מארגנים עליה חרדית המונית להר הבית, לאות הזדהות ותמיכה במאבק על בניין בית המקדש", נאמר במכתב.

בהמשך תוקפים הפעילים ישירות את נטורי קרתא ו…כמה מבכירי העיתונאים החרדים שהתבטאו נגד הרב אלבוים: "ובוז ענק לאוסף הרשעים, ערב רב של נטורי קרתא יוסי אליטוב ואבי בלום, מנציחי דרכם של ירבעם בן נבט וטיטוס הרשע".

"בכוונתנו להגיע ליעד סביר של 100 אברכים ובחורים (מתוך כ-300 שכבר עלו)", מבטיחים הפעילים תוך שהם מרגיעים את החוששים מפני פרסום תמונותיהם "אנו מתחייבים לפרסם רק תמונות גב ולטשטש פרצופים".

בתוך כך, הרב שמשון אלבוים – מי שכאמור עומד במוקד הסערה – העניק לפני זמן קצר ראיון טעון ל'קול חי' במהלכו הוא התעמת בחריפות עם המראיין אבי מימרן, תוך שהוא מנסה להסביר את את ההיתר שמאפשר לו לעלות להר.

האזינו: (באדיבות 'קול חי')

"אני לא מייצג את החסידות או הרב'ה. הנושא הוא הלכתי, הרב'ה זה בשביל עבודת השם", אמר אלבוים והוסיף: "גדולי הדור מכל העדות לא אוסרים מבחינה הלכתית לעלות להר. כל הוויכוח הוא האם צריך לדאוג לבעיות שיווצרו כתוצאה מהעליה להר".

אלבוים טען עוד כי "הרב עובדיה והרב מרדכי אליהו התירו לאנשים באופן אישי לעלות להר הבית, תוך שהם מוודאים איתם שיקפידו על פרטי ההלכות באשר למקומות המותרים בכניסה".

באשר לתשובה המפורשת של הרב עובדיה בענין אמר אלבוים: "התשובה של הרב עובדיה נכתבה במהלך מלחמת ששת הימים, כשעם ישראל נכנס בהמוניו להר הבית בלי טבילה ובלי לדעת את ההלכות. התשובה של הרב עובדיה היתה כדי למנוע את המצב הזה".

טענותיו של אלבוים נתקלו במחאה ושאלות קשות שהציב לפניו המראיין. השיחה אף עלתה לטונים צורמים לנוכח טענתו של אלבוים כי "גם הרבנים שמחתימים אותם היום, – זה בגלל אינטרסים. הייתי אצל הרבה מהם באופן אישי ואני אומר זאת מידיעה".

אלבוים טען בנוסף כי כל העולים החרדים להר עשו זאת לאחר שקיבלו היתר אישי מהרב שלהם.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כאילו שהוא לא יודע שיש שיבעים פנים לתורה.

  אם הוא הולך "בצורה ישרה" אחרי גדולי הדור איך הוא עדיין לא גדול הדור.

  בור ישאר בור אם לא ילמד ויקשה. ראה ערך התלמוד.

  שחקן השדרן הזה. אלוף החירטוטים |
  הגב
 2. מפגן כוח!
  הם רוצים לסכן את היהודים עם עלייתם להר הבית וזאת רק בגלל שפגעו בהם.
  תראו את השפלות של אותם אנשים תמהונים.

  מאיר |
  הגב
 3. כל הכבוד אומר דברים של טעם
  כל הלחץ שיש מגיע משמוליק רבינוביץ ועוד כמה כתבי חצר שמחזיקים את הרבנים דרך כרטיסי כניסה לכותל אוי לדור שכך עלתה בימיו
  תתעוררו

  דב |
  הגב
 4. רודפים
  להוקיע בצורה נחרצת חרם גמור

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. אסור לתת להם לעלות בשום אופן!
  תמונות כאלו של המון חרדים עולים להר הבית, יתסיסו את כל העולם המוסלמי בצורה מאד חזקה נגד היהודים ויגבירו משמעותית את גל הפיגועים.
  בעולם לא יודעים שזה 100 משוגעים, הם רואים אותם כנציגים של כל הציבור החרדי, ולכן הסמכות החרדית צריכה לפעול ביתר שאת נגד זה.
  ולפרסם שכל מי שיעלה להר הבית רוצח יהודים בעקיפין!

  בנוסף לעבירות החמורות והאיסורי כרת שכל העולים מתחייבים מטומאת המקדש והעזרה, והם הולכים כעיוורים אחרי איזה חרדי שהחליט להכניס את עצמו למקום של חשש גדול של כרת על סמך דעת הרדב"ז בעניין מקום המקדש, והם עולים נגד כל הפוסקים שכתבו בבירור שהיום מקום המקדש לא ברור ואי אפשר לפסוק לבד איפה מותר ללכת ולהכשיל את הרבים.

  לכן אסור לנו לתת להם לעלות בשום פנים ואופן!

  דוד ו |
  הגב