"נבואות הנביאים מתקיימות אחת לאחת": רבנים במכתב תמיכה בטראמפ

שורה של רבנים חתמו על מכתב תמיכה בנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לקראת הכרזתו הצפויה הערב על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל.

שורה של רבנים חתמו על מכתב תמיכה בנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לקראת הכרזתו הצפויה הערב על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל. "אנו זוכים להיות בדור שבו הולכים ורואים את נבואות הנביאים מתקיימות אחת לאחת" , נכתב במכתב עליו חתומים בין הרבנים הראשים.

בשעה הקרובה צפוי נשיא ארצות הברית למסור נאום היסטורי שבו יכריז כי ארצות הברית מכירה בירושלים כבירת ישראל. אתמול פרסם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שהנשיא צפוי להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. גורמים מדיניים וביטחוניים מעריכים שאבו מאזן ״הדליף״ את ההודעה כדי להסעיר את השטח ולסכל הודעה מהסוג הזה.

בחמאס ובשאר הארגונים הפלסטינים הכריזו על יום זעם וקראו לפלסטינים הקרובים לכל מוקדי החיכוך להתקומם ולהתנגד להצהרה הצפויה. נשיא טורקיה ארדואן איים בניתוק היחסים הדיפלומטיים עם ישראל באם ארצות הברית תעביר את השגרירות לירושלים.

המלך עבדאללה אמר כי המהלך עלול להוביל לפיצוץ וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי אמרה כי היא מתנגדת למהלך של טראמפ ואף הבטיחה להביע את התנגדותה בפני נשיא ארצות הברית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.