"קרבן עולה" • תיעוד דומע מהלווית הנרצח(וידאו)

אלפים השתתפו אמש בהלווית הרב ראובן בורמכר הי"ד, בן 45 תושב טלז סטון , ואב לשבעה ילדים, שנרצח אמש בפיגוע בירושלים {על קידוש השם}

אלפים השתתפו בשעות אחה"צ בהלווית הנרצח הרב ראובן בורמכר הי"ד, בן 45 תושב טלז סטון , ואב לשבעה ילדים, שהתקיימה במקום מגוריו טלז סטון להר המנוחות שם נטמן

הרב ראובן בירמכר נפטר מפצעיו בשעות הערב (רביעי) לאחר שנפגע קשות בפיגוע הדקירות בשער יפו בשעות הצהריים. בירמכר נשוי ואב לשבעה ילדים, הלוויתו יצאה הלילה מבית הכנסת "חניכי הישיבות" בקרית יערים והוא נטמן בהר המנוחות בירושלים.
\

בירמכר גדל במשפחה חילונית בארגנטינה. בצעירותו התקרב לדת ובהמשך עלה לישראל והפך לרב בישיבת 'אש התורה'. את יומו היה מעביר בלימוד בישיבה כאחד הרבנים במחלקה הדרום-אמריקנית. הרב בירמכר היה מלמד גם תורה בכולל בקריית יערים.

הרב סטיב בורג, מנכ"ל ישיבת אש התורה ספד לו וכתב כי "הוא היה רב אהוב ונערץ בשלוחה הספרדית של הישיבה שלנו. הרב ניצל את הבוקר ללמד תורה, ונרצח בדרכו החוצה מהעיר העתיקה. כל הישיבה השתתפה במסע ההלוויה. מי ייתן והקב"ה יחזק את כולנו בתקופה קשה זו, אנו תפילה שהרב יהיה קרבן ציבור על כל כלל ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.