נגד ובעד 'דגל' • מוזס: "היחס אינו משקף את המציאות" אייכלר: "הסקרים של 'דגל' שקריים"

חילוקי דעות ב'אגודת ישראל' על רקע הסערה שפרצה בועידת 'דגל התורה' שם הובאו נתונים על אי השוויון בן 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל'. ח"כ אייכלר תוקף: "אין שמץ אמת בסקר השקרי שיש רוב לדגל התורה. מי שלא הצביע בבחירות האחרונות ליהדות התורה אלו היו אנשי דגל התורה". לעומתו, ח"כ נחם אליעזר מוזס ביקר בועידה והבהיר כי דעתו אינו נוחה מיחסי הכוחות וכי יש צורך בפריימריז

יחסי הכוחות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' מצליחים שוב להרגיז את השטח הליטאי. במרכז הועידה הוצגה הערב מצגת עם נתונים המלמדים על חוסר איזון ביחסי הכוחות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל'. מזכ"ל 'דגל': "התחושה לא טובה".

חלקים ב'אגודת ישראל' לא אהבו לשמוע את הנתונים שהוצגו בכינוס. ח"כ ישראל אייכלר יצא למתקפה חריפה בראיון לרדיו 'קול ברמה' אמר: "אין שמץ אמת בסקר השקרי שיש רוב לדגל התורה. מי שלא הצביע בבחירות האחרונות ליהדות התורה לא היו אנשי אגו"י. הם מציגים מאות נציגים בכל הערים אבל רבים מהם במקביל נחשבים גם לנציגי ש“ס".

אייכלר הוסיף לתקוף: "מי שלא בא בבחירות האחרונות להצביע אלו אנשי 'דגל'. ב'אגודת ישראל' כולם הצביעו. חלק מהנציגים שלהם הם גם משמשים כנציגי ש"ס".

לעומת זאת חבר סיעתו של אייכלר ח"כ מנחם אליעזר מוזס ביקר בועידת 'דגל התורה' ואמר דברים דומים ברוח דומה לאלו הנשמעים מחברי 'דגל התורה'. לטענתו, הייצוג החרדי-אשכנזי בכנסת במסגרת סיעת יהדות התורה הכוללת את שתי הסיעות מתנהלת באי שוויוניות כשיחסי הכוחות הנוכחיים בה הם שניים לליטאיים מול ארבעה לחסידים .

בכירים ב'דגל התורה' ממהרים לקבוע בשיחה עם 'קוקר': "יחסי הכוחות מלמדים על יתרון עצום למגזר הליטאי על פני זה החסידי. אנחנו לא מדברים עם חירשים – אנשים שרוצים רק לדבר ולא לשמוע. יש לנו קו ויש לנו דרישות – צריכים לשנות את סדר הנציגים במפלגה". הגיבו.

'יהדות התורה' קיבלה בבחירות האחרונות למעלה מ-211 אלף קולות, כאשר מתוכם יש לפחות 140 אלף קול המשתייכים ל'דגל התורה' המספרים, משחקים בבירור לטובתנו, אין לנו רצון לפרק את השותפות, אבל אם זה היחס שאנחנו מקבלים אולי צריך לשקול מחדש את השותפות

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אינשאלה שניכם יכה יוסי את יוסי הכל אצלכם לא לשם שמים אלא למען שמכם וגאותכם
  שתחנקו אמן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. קודם כל- הפרדות תמיד מביאה לגיוס מלא ולכן מועילה. השאלה, האם ניתן להוריד את% החסימה למניעת אובדן קולות.
  בפרימריז, ישלי בעיה. אינני סובל את הכוחניות של ליצמן, אך אני חושב שהוא בולדוזר מדהים (כן, יותר מנציגי גפני ומקלב). פניות מטופלות ולא הולכות לאיבוד "בערימת" העוזרים………………

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב