נגד רזי: "יש הבדל בין השכול שלנו לשלהם"

הסערה על השוואתו בין הורים שכולים של חללי צה"ל ומחבלים פלסטינים, שגרמה למחאה מצד משפחות שכולות מסרבת לגווע, המפכ"ל רוני אלשיך עקץ את ברקאי בנאומו בפני משפחות שכולות: "יש הבדל בין שכול שלנו לשלהם" אמר. {המפכ"ל עקץ}

הסערה על השוואתו בין הורים שכולים של חללי צה"ל ומחבלים פלסטינים, שגרמה למחאה מצד משפחות שכולות מסרבת לגווע, המפכ"ל רוני אלשיך עקץ את ברקאי בנאומו בפני משפחות שכולות: "יש הבדל בין שכול שלנו לשלהם" אמר.

בכנס של ארגון "יד לבנים" באילת, מול קהל של משפחות שכולות, אמר אלשיך כי "דומה שבעוד אנו בחרנו לקדש את החיים, לתת להם משמעות, להרים על נס את התרומה של הקורבנות לחברה הישראלית ואת המורשת שהם השאירו לנו לנצח – אויבינו בחרו לקדש את המוות".

"אי אפשר שלא לחוש את ההבדל בין השכול שאנו מלווים ופוגשים במבט שלכם ובין זה שאנו פוגשים בשנים האחרונות באינטנסיביות בעיני חלק משכנינו", המשיך המפכ"ל. "המסר הסמוי שלהם הוא שאין שום חשיבות לחיים וכי בלחיצת כפתור או שליפת סכין אפשר לעבור לעולם טוב יותר ולהיפטר מהאתגרים של העולם הזה. זה בעיני אנטי-תזה לערכים של החברה הישראלית".

הסערה בעקבות דבריו של ברקאי פרצה בעקבות התבטאותו במהלך ריאיון עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, בנוגע להחזרת גופות המחבלים למשפחותיהן. ברקאי פנה לארדן ואמר: "תאר לעצמך משפחות ישראליות, ואנחנו מכירים לצערנו מקרים כאלה, ב'צוק איתן' למשל, שמחכות ומחכות עד שגופות היקרים שלהן יגיעו".

הדברים עוררו מחאה מצד משפחות שכולות. שמחה גולדין, אביו של החייל הדר גולדין שחלקי גופתו ככל הנראה מוחזקים בידי חמאס, התעמת עם ברקאי בשידור ואמר לו: "מה שאמרת היה נורא ואיום. אנחנו נמצאים כאן במאבק, ואתה משווה בין הרגשות שלנו לבין רגשות משפחות של טרוריסטים". ברקאי ניסה להסביר שוב כי הדבר נעשה במהלך ריאיון עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן. אלא שגולדין המשיך ואמר: "גם אם זה בריאיון מול השר לביטחון פנים – לפחות מולי אל תנסה להצדיק את זה. אתה לא תסביר לי את ההיגיון בשיחה. אני מדבר על מה שאמרת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.