נדחו הטענות לפגמים בספר הבוחרים של "העבודה"

היום, ב', דחה המוסד לברור עתירות של המפלגה את עתירתה של הגב' דינה דיין, העתירה התייחסה לטענות של פריצה ממוחשבת ושיבוש ספר הבוחרים של מפלגת העבודה באמצעות הוספת/גריעת בוחרים

היום, ב', דחה המוסד לברור עתירות של המפלגה את עתירתה של המועמדת בבחירות לראשות המפלגה, הגב' דינה דיין.

העתירה התייחסה לטענות של פריצה ממוחשבת ושיבוש ספר הבוחרים של מפלגת העבודה באמצעות הוספת/גריעת בוחרים.  המוסד לבירור עתירות דחה את העתירה וקבע באופן חד משמעי כי אין ראיות לכך כי מערכת החברים נפרצה ושובשה.

בנוסף, המוסד קיבל את עמדת המפלגה והמזכ"ל ערן חרמוני כפי שהובאה בפניו, לפיה היו שני מקרים נקודתיים של שינוי פרטי מתפקדים (אשר נעשו בעבר וטופלו בזמן אמת ע"י המפקד), ואחד מהם נעשה באמצעות כניסה ממערכת הח"כים ותוך ניצול לרעה של הרשאה שניתנה ע"י המפלגה. המוסד לבירור עתירות הנחה את מזכ"ל המפלגה לבצע בדיקה באשר לגורם שעמד מאחורי הפרובוקציה שנועדה לפגוע באמינות המפלגה.

מזכ"ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני: "אני מברך על ההחלטה של המוסד לברור עתירות אשר דחה את הטענות לפגמים בספר הבוחרים והסיר באופן מוחלט את העננה אשר גורמים בעלי אינטרס ביקשו לייצר באשר להליך הבחירות.  לא אאפשר לאף גורם במפלגה לפגוע בטוהר הבחירות, בקיומן במועד שנקבע 04.07.17, ולהכפיש את שם המפלגה וחבריה, רק בשל מניעים אישיים.

כפי שציינתי בדיון, הנחיתי את הגורמים הרלוונטיים במפלגה לבצע בדיקה ובחינה בדבר זהות הגורם האחראי לפרובוקציה, וככל שנגיע לממצאים וודאיים – לא אהסס לנקוט בפעולות הנדרשות. ועדת הבחירות ומטה המפלגה עוסקים במלוא הכח בהיערכות ליום הבחירות ופתיחת הקלפיות בבחירות שיתקיימו בעוד פחות מחודש, ולא נותר לי אלא לאחל בהצלחה לכל המועמדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.