נדיר: ילדי מונקאטש שרים 'התקווה'(וידאו)

ילדי הגימנסיה העברית בעיירה מונקאטש שבהרי הקרפטים שרים "התקווה" שנות ה'תר"צ המוקדמות, בין שתי מלחמות העולם. {לפני שנשרפו למוות}

ילדי הגימנסיה העברית בעיירה מונקאטש שבהרי הקרפטים שרים "התקווה" שנות ה'תר"צ המוקדמות, בין שתי מלחמות העולם.

סרטה הדוקומנטרי המרתק והמרגש של איטה גליקסברג בהפקת הערוץ הראשון "ילדי התקווה ממונקאץ'", חושף את האנשים שצולמו ע"י צוות צילום אמריקני במרץ 1933 ,בעיר מונקאץ' שבצ'כוסלובקיה.

מי היו?, ומה עלה בגורלם 11 שנה אח"כ כשהנאצים נכנסו לעיר ושילחו את כולם ברכבות לאושוויץ? בסרט משנת 1933 הקלטה ראשונה של ההמנון הלאומי "התקווה", אותו שרים תלמידי הגימנסיה העברית במונקאץ'.

לאחר 83 שנה מאז אותו צילום היסטורי, נפגשים תלמידי הגימנסיה העברית ששרדו ביד ושם , ומנסים לזהות את חבריהם , מוריהם ואת עצמם. מה קרה לילדים שצולמו במרץ 1933 ? מה קרה להם עצמם כשרב חבריהם ומשפחותיהם נשלחו באפריל 1944 לאושוויץ ונרצחו? הבודדים ששרדו מספרים את סיפורם. מדוע צולם הסרט? כנראה שצוות הצילום האמריקני הגיע לצלם אירוע רב משתתפים אליו נהרו מכל יהדות אירופה החרדית – חתונת ביתו היחידה של האדמו"ר.

על אותו סרט צילום נמצאו צילומים שונים מחיי הקהילה היהודית בעיר, חרדים וציונים, בחורי ישיבה וחניכי התנועות הציוניות בעיר. זהו תיעוד נדיר לאנשים וחיים שהיו. שיתוף פעולה עם יד ושם , והצלבת עדויות מהארץ ומהעולם איפשר לזהות את המשתתפים ולחשוף מה עלה בגורלם.

בסרט "ילדי התקווה מאושוויץ" סיפורם של הניצולים כנגד כל הסיכויים, והקלטות ,צילומים ,מסמכים ,ראיונות ועדויות נדירות מהארץ ומהעולם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלו שלימדו אותם את השיר וששרו איתם – הם אלו ששלחו אותם למותם.
    תקראו קצת את דעותיהם של זבוטינסקי של הרצל ושל שאר מקימי המדינה, הם קראו לילדים אלו אבק אדם.
    העדיפו לשלוח אותם למשרפות מאשר להציל אותם.

    כעאר |
    הגב