נדיר: כשמרן הגר"ח קנייבסקי ראה את סרטון ה'חפץ חיים' (תמונות) (וידאו)

במעמד הנשגב בו השתתף מרן הגר"ח קניבסקי , בני המשפחה, בניו וחתניו, הציגו את תמונותיו וכניסתו של מרן החפץ חיים זיע"א כפי שנחשפו בתקופה האחרונה בבואו אל הכנסייה הגדולה – כך הגיב הגר"ח. צפו בתיעוד

במעמד נשגב ומרומם הוכנס ספר תורה החדש והמהודר למעונו של מרן שר התורה, הגאון רבי חיים קנייבסקי. ספר התורה בהידור המיוחד נכתב לזכרם של מרנן ורבנן אדירי התורה זצוק"ל הי"ד שנהרגו עקה"ש ע"י הנאצים ועוזריהם בשנות האימה באירופה. במעמד השתתפו: נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט רב ואב"ד מוסקבה.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=i0QOhl61DLI]
המנהל הרבני של הועידה וראש ישיבת 'תורת חיים' במוסקבה, הגאון רבי משה לבל שליט"א והרב שמעון לוין שליט"א, סגן הרב הראשי למוסקבה שהעלו על נס את פועלו של הנגיד, תורם ספרי התורה, הנגיד גבריאל (גרמן) זכרייב לעולם התורה והישיבות וספרו על קבלותיו לעתיד להמשיך ולסייע למוסדות התורה, כוללי אברכים והישיבות. במעמד השתתפו גם הגר"י אזרחי שליט"א מראשי ישיבת "מיר", הרב הראשי הגר"ד לאו שליט"א.

 

ספר התורה אשר הוכנס בניגון של שמחה ובריקוד לכבודה של תורה למעונו של מרן שליט"א, הוא אחד משלושה ספרי תורה שכתיבתם החלה ביוזמה מיוחדת לקראת כ"ו אייר, יום התאריך העברי של יום ההצלה והשחרור בכניעת הנאצים ימ"ש. הגר"מ לבל שליט"א אמר כי בכל רחבי העולם מציינים את יום השחרור וההצלה של יהודי אירופה, אך הדרך הנכונה כפי שקיבלו בהוראות גדולי התורה לציין יום זה היא בכתיבת ספרי תורה בלימוד בתפילה ובצדקה לזכר הנספים הי"ד.

מרן ראש הישיבה הגראי'ל שטינמן שליט"א אשר קיבל במעונו את בני משפחת הנגיד, ובהם מר איסיי זכרייב ומשלחת שהגיעה במיוחד מרוסיה, כתב אות בספר התורה המהודר, ואמר כי זו דרכה של תורה לזכור את הקדושים, בהגדלת כבוד התורה ובייקור לומדיה. במעמד המיוחד שהתקיים בהשתתפות מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א כתב מרן שליט"א את האות האחרונה בספר התורה ולאחר מכן קם ממקומו ורקד עם ספר התורה בידו, בניגון של שמחה לכבודה של תורה.

 

 

מרן הגר"ח קניבסקי בירך בברכת ברכה והצלחה ואמר כי לאורך הדורות זו הייתה דרכם של יהודים יראי שמים לזכור את זכר הקדושים הי"ד. בסעודת המצווה שהתקיימה לאחר הכנסת ספר התורה אל ארון הקודש, אמר נשיא ועידת רבני אירופה הגר"פ גולדשמידט שליט"א כי ברחבי אירופה וברוסיה בעיקר ישנה התעוררות של ממש לתורה וליראה, "הכנסת ספרי התורה והאירועים שקיימנו בתפילה ובקדיש, עוררו רבים לקיום תורה ומצוות, העם היהודי שרד את אימי השואה בכוח האמונה בהקב"ה והיום כולם רואים כיצד ניצחנו את הצורר הנאצי ימ"ש בהרבצת תורה ובהכנסות ספרי תורה אשר הנאצים ניסו לשרוף אותם ואת בתי הכנסת של העם היהודי בכל רחבי אירופה".נשא דברים גם הרה"ג שמעון לוין שליט"א סגן הרב הראשי למוסקבא.

במעמד הנשגב בו השתתף מרן הגר"ח קניבסקי, בני המשפחה, בניו וחתניו הגאונים שליט"א, הציגו את תמונותיו של מרן החפץ חיים זיע"א כפי שנחשפו בתקופה האחרונה בבואו אל הכנסייה הגדולה ושל מרנן גדולי ישראל אבירי התורה הי"ד אשר נעקדו בשואה ובהם רבי אלחנן וסרמן זצוק"ל, מרנן ותלמידיהון ונשמעו דברי תורה, חיזוק והלכה, לזכר הקדושים, קדושי השואה הי"ד, במהלך המעמד נשא החזן העולמי הר"ר דוד וינבך את הניגון הנודע "קהילות הקודש" לזכר הקדושים והטהורים הי"ד, ובניגוני שמחה ורינה לכבודה של תורה ולומדיה לרגל הכנסת ספר התורה למעונו של מרן שר התורה שליט"א.

 

צילומים: ישראל ברדוגו, אלי סגל.

הגרח 10 הגרח 9 הגרח 7 הגרח 4 הגרח 1 הגרח

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אפשטיין, מה הסברת למרן שר התורה על דודי לאו? שהוא איידים של בת דודתך הרבנית הצדקת רלב"ג?

    זוכמיר |
    הגב