נדל"ן עסקי – מידע הכרחי למתחילים

תחום הנדל"ן הינו אחד מתחומי הפעילות האטרקטיביים ביותר כיום – ויש לכך סיבות מוצדקות בהחלט. מדובר בתעשייה קוסמת, שבה עסקה אחת יכולה להיות שווה מיליונים, ושבה כל השקעה גדלה עם הזמן (כי מחירי הנדל"ן אך ורק עולים). בנוסף, תחום הנדל"ן העסקי מושך אנשי עסקים רבים שפשוט אינם מעוניינים לשלם שכירות, ומעדיפים להפוך גם את המבנה בו הם עובדים למקור רווח.

תחום הנדל"ן הינו אחד מתחומי הפעילות האטרקטיביים ביותר כיום – ויש לכך סיבות מוצדקות בהחלט. מדובר  בתעשייה קוסמת, שבה עסקה אחת יכולה להיות שווה מיליונים, ושבה כל השקעה גדלה עם הזמן (כי מחירי הנדל"ן אך ורק עולים). בנוסף, תחום הנדל"ן העסקי מושך אנשי עסקים רבים שפשוט אינם מעוניינים לשלם שכירות, ומעדיפים להפוך גם את המבנה בו הם עובדים למקור רווח.

זאת על בסיס הסברה הרווחת שנדל"ן עסקי מניב אפילו יותר מנדל"ן פרטי, משום שניתן להרוויח בו יותר עקב היכולות הכלכליות הגבוהות יותר של ציבור הקונים עצמו. איך אפשר להתחיל להיכנס לתחום הנדל"ן העסקי למטרות רכישת שטח לעסק, או ליזמות קבועה?

הכירו את השוק

אף על פי שקיימים כיום מגוון קורסים ומוסדות לימוד המספקים את כל המידע הדרוש על נדל"ן מכל סוג, כולנו יודעים שעם קצת מאמץ, אפשר למצוא מידע גם באינטרנט וללמוד לבד. באתר של החברה לנכסי קיסריה תוכלו לקבל מידע חשוב על נדל"ן עסקי בשוק הישראלי.

בדקו את מדדי הצמיחה בתחום בשנים האחרונות – בארץ ובחו"ל. נתחו כמה מהעסקאות המשתלמות ביותר שנעשו, חקרו את התחום המשפטי.

קבוצות רכישה

אחת הדרכים הטובות ביותר ליזמי נדל"ן מתחילים היא כניסה לקבוצת רכישה המאפשרת גם ליזמים קטנים להשקיע את הסכום הנגיש להם. הרי הרעיון של הרווח מאחורי תחום הנדל"ן נעוץ בעובדה שכל סכום שתשקיעו יהיה שווה הרבה יותר תוך זמן קצר. עקבו אחרי קבוצות רכישה קיימות, צרו קשר עם אנשים שמסוגלים להציג אתם בפני נציגים בחברות שונות העוסקות במלאכה, התחילו לבנות את רשת הקשרים שלכם, שתאפשר לכם בסופו של דבר להגיע למקומות הנכונים בזמן הנכון.

עם הזמן, תוכלו "לגזור" מאחד ממוקדי הפעילות את השטח המתאים לפעילות העסקית הנוספת שלכם.

כמה כללים בסיסיים לכניסה נכונה לתחום הנדל"ן העסקי

בין אם אתם רוכשים נכס נדל"ן אחד על מנת לנהל בו את העסק, או מעוניינים להפוך ליזמי נדל"ן מומחים, יש לשים לב לכמה כללים בסיסיים שיעזרו לכם להימנע מעסקאות הפסד.

  1. לעולם אל תיקחו את ההצעה הראשונה שניתנת לכם – גם אם היא נראית משתלמת, לעולם לא כדאי לעשות צעדים נמהרים, משום שזה נראה בלתי מקצועי גם בעיני האנשים שאיתם אתם מנהלים את העסקה.
  2. לעולם אל תתנהלו ללא עורך דין – כלל נוסף שעשוי לחסוך לכם המון כסף ועוגמת נפש. כל צעד בתחום הנדל"ן יש לעשות בסיוע עורך דין המומחה בתחום הספציפי הזה.

באמצעות גישה נכונה ומושכלת, ניתן להגיע כיום להישגים מרשימים בתחום הנדל"ן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.