נהגי האוטובוסים בירושלים יפסיקו למכור או לטעון כרטיסי "רב קו"

"ביטול התשלום והטענת כרטיס הרב קו אצל הנהג נועדה לשפר את השירות לנוסעים ולהפוך את התחבורה הציבורית ליעילה, בטוחה ומהירה יותר"

מהפכת התחבורה הציבורית נמשכת. החל מ-8 במרס 2018 לא תתאפשר רכישת כרטיסי נסיעה או טעינת רב קו אצל נהגי האוטובוסים בירושלים, דבר שיאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד ולהפוך את הנסיעה לבטוחה יותר ולנוסעים להגיע מהר יותר ליעדם. זאת, בדומה לנהוג ברבות ממדינות אירופה המתקדמות.

במטרה להקל על הנוסעים את ההסתגלות לשינוי ניתן יהיה בתקופה הקרובה להמשיך לטעון את כרטיס הרב קו אצל נהגי האוטובוסים, בחוזה חופשי יומי או בנסיעה בודדת וכן לרכוש כרטיס רב קו אנונימי. במסגרת זאת, תתאפשר רכישת כרטיס רב קו אנונימי וניתן יהיה להטעין עליו נסיעה בודדת במחיר 6.90 שקלים או מנוי חופשי יומי, בעלות של 13.5 שקלים, כנהוג כיום.

במסגרת הרפורמה יוכלו תושבי ירושלים לטעון את כרטיס הרב קו בכל אחת ממאות הנקודות הפרוסות ברחבי העיר. לראשונה ניתן יהיה להטעין את כרטיס הרב קו גם בכל סניפי רשת "קופיקס" ורשת "מעיין 2000" בירושלים וכן בעשרות קיוסקים ועמדות מכירה הפרוסות ברחבי העיר.

משרד התחבורה מעמיד לציבור הרחב מגוון דרכים לטעינת כרטיס הרב קו לפני העלייה לאוטובוס במזומן ובכרטיסי האשראי. מדובר בין השאר בעמדות אוטומטיות לטעינה עצמית הפזורות בירושלים ובתחנות הרכבת הקלה, במרכזי שירות "על הקו" ובמאות מכשירי כספונט, הפזורים ברחבי העיר.

לבעלי כרטיס רב קו עם שבב חכם יתאפשרו דרכי הטענה ותשלום חדשות ומגוונות. טעינה בטלפון הנייד, באמצעות אפליקציית "רב קו אונליין" וכן במחשב הביתי, באמצעות "קורא כרטיסים" ייעודי. במשרד התחבורה קוראים לנוסעים שטרם הצטיידו בכרטיס רב קו עם שבב חכם להחליף את הכרטיס שברשותם, ללא כל תשלום.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי בחודשים הקרובים תורחב הרפורמה גם לקווי התחבורה הציבורית בתל אביב, חלק מערי גוש דן ומטרופולין חיפה. "ביטול התשלום והטענת כרטיס הרב קו אצל הנהג נועדה לשפר את השירות לנוסעים ולהפוך את התחבורה הציבורית ליעילה, בטוחה ומהירה יותר" הוסיף השר כץ.

במשרד התחבורה קוראים לציבור הנוסעים לבדוק באתר האינטרנט את מיקום עמדות ההטענה הקרובות ביותר למקום מגוריהם וליהנות מהנחות שניתן לקבל בחוזי ה"חופשי חודשי" www.trans-reform.org.il .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.