הנהג החרדי שאיתר את הפצצה: "נס גדול היה פה" – צפו בוידאו

  בדרך מבני ברק  לבת- ים:   מיכאל יוגר, נהג האוטובוס גיבור היום, משחזר את האירועים שקדמו לפיצוץ. "התיק היה שחור וגדול ואחד הנוסעים ראה בו חוטים. מהר מאוד הורדתי את הנוסעים", סיפר יוגר.

בצהרים הגיע  האוטובוס לצומת הרחובות מבצע סיני וכצנלסון בבת ים. הנוסעים הבחינו בתיק החשוד והסבו את תשומת לבו של הנהג לחפץ,  בתגובה מיהר לפנותם מהמקום והזעיק את המשטרה. לאחר  כמה דקות  כוחות השיטור חשו לזירה וחהלו בנטרול המטען שתפוצץ המטען, וגרם לפציעתו הקלה של אחד מהשוטרים.

"אני גיבור? איזה גיבור? אחת הנוסעות אמרה לי שיש תיק חשוד באוטובוס. שאלתי של מי התיק, כשאמרו לי שהוא של אף אחד, הורדתי את כל הנוסעים מהאוטובוס", שחזר יוגר שנראה המום מההמולה סביבו. "עצרתי בתחנה והאנשים ירדו, ניידת משטרה הגיעה למקום ועשר דקות אחר כך האוטובוס התפוצץ".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שוחח עם מנכ"ל חברת דן רפי שמואל לאחר האירוע וביקש לשבח את הנהג,  "בנקודת זמן זו, אנו מתרשמים ומבינים כי מדובר באירוע על רקע לאומני, אני קורא לציבור לדווח למשטרה על כל אירוע חשוד".

נהג האוטובוס מסר עדות במשטרה וסיפר כי היה האחרון לצאת מהאוטובוס. "זה נהג עם ותק של 35 שנה ואני גאה בנהגים כמוהו", אמר מנכ"ל חברת דן שמואל רפאלי. "הוא התנהג כפי שמצופה ממנו וממש הציל חיים". רפאלי עדכן עוד כי למעט בהלה קלה, מצבו של הנהג טוב.

איתן פיקסמן, דובר חברת דן פנה אל הנהג והודה לו על התגובה המהירה שמנעה אסון. "הנהלת דן גאה בך, יישר כוח, מנעת אסון כבד", אמר פיקסמן לנהג ולחץ את ידו. "הוא פעל ללא דופי, בדיוק לפי נהלי הבטיחות המתבקשים".

ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני שהגיע לזירה זמן קצר לאחר הפיצוץ, קרא לתושבי עירו לשמור על ערנות ולהמשיך בשגרת חייהם. "נס גדול קרה פה", הדגיש לחינאי. "אנחנו נכנסים לעידן ששם המשחק בו הוא ערנות".

צפו בדברי הנהג החרדי – באדיבות רשת – צילום: פלאש 90

השתתף בהכנת הכתבה: ישראל שקולניק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.