נהרי הושבע וירון מזוז נעדר מהשבעתו (וידאו)

משולם נהרי הושבע היום לסגן שר הפנים החדש. יחד עימו אמור היה ירון מזוז להשבע אמונים לתפקיד סגן שר במשרד ראש הממשלה, אך הוא בחר להחרים את טקס השבעה של עצמו. {מבוכה בקואליציה}

חבר הכנסת משולם נהרי מש"ס, מי שכיהן עד כה כסגן שר הרווחה, הושבע היום במליאת הכנסת לתפקיד סגן שר הפנים, לאחר שלא הסתדר עם שר הרווחה חיים כץ, בחר בו שר הפנים הנכנס אריה דרעי לכהן כסגנו. ההשבעה הייתה בעקבות החוק החדש המחייב גם סגני שרים להשבע אמונים.

יחד עימו, אמור היה חבר הכנסת ירון מזוז מהליכוד, מי שכיהן עד כה כסגן שר הפנים, להשבע אמונים למשרת סגן שר במשרד ראש הממשלה. אלא שמזוז אינו מרוצה מתפקידו, ועל כן בחר להחרים את טקס ההשבעה שלו עצמו ולא הגיע לכנסת על מנת להשבע אמונים.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קרא לו לעלות ולהשבע אמונים, אך כאשר ראה כי הוא אינו נוכח הפטיר ואמר כי כנראה המעמד לא מספיק חשוב בשבילו. מזוז עצמו דורש תפקיד אחר ומאיים כי יחרים באופן כללי את כל ההצבעות של הקואליציה אם לא ייקבל את מבוקשו.

כזכור, מוקדם יותר השבוע דיווחנו כי לאחר שיו"ר שס אריה דרעי מונה לשר הפנים, יעבור סגן השר משולם נהרי ממשרד הרווחה למשרד הפנים בעקבות העובדה שהיחסים בינו לבין שר הרווחה חיים כץ לא היו מן המשופרים, בלשון המעטה. מי שכהן עד כה כסגן שר הפנים, ירון מזוז מהליכוד יהיה סגן שר במשרד ראש הממשלה.

בראיון שהעניק בעבר השר כץ לרדיו קול ברמה אמר כי "אנחנו לא עובדים ביחד, אף אחד לא שאל אותי כשמינו אותו, אני מתכוון בעתיד הקרוב לקרוא לו ולתת לו נושאים לעבודה ולהכניס אותו בייחוד שיביא כספים מההסכמים הקואליציונים, ואם הוא יביא כספים שיכולים לשפר סוג מסויים של אוכולוסיות אני בעד".

בשל העובדה שלא נרשמו כלל יחסי עבודה בין שר הרווחה חיים כץ לסגנו משולם נהרי, החליט דרעי למנותו לסגנו במשרד הפנים. יצוין כי דרעי הציע לירון מזוז תפקיד של סגן שר במשרד הפריפריה, אך הוא העדיף לעבור למשרד ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.