נווה יעקב: "כיתות רק לבנות אשכנזיות"

הורים לילדות שעולות לכיתה א' טוענים להפרדה מכוונת בין אשכנזיות לספרדיות – בהנהלה ובעירייה מכחישים. { אפלייה}

אמהות לילדות בכיתה א' נרשמו לבית הספר לחינוך העצמאי והחרדי "נווה בת שבע קליין" בנווה יעקב שבירושלים, טוענות כי המוסד מפלה בין תלמידות ספרדיות לאשכנזיות.

ו 15 משפחות קיבלו לאחרונה מכתב מבית הספר,בו נכתב כי בנותיהן ילמדו ב"מבנה נפרד" בסמוך לבית הספר, המכיל כ-130 תלמידות.

הסיבה, כך לטענת בית הספר ,משום שהבנות מתגוררות בשכונת פסגת זאב – ולא בשכונת נווה יעקב.

המשפחות המזרחיות  ערכו בדיקה בה התברר שמשפחות של שתיים מהתלמידות ממוצא אשכנזי המתגוררות בפסגת זאב, התבקשו לשנות את כתובות המגורים שלהן לשכונת נווה יעקב, כדי שיוכלו להיכלל במסגרת הרגילה בית הספר ולא במבנה הנפרד.

 

המכתב שנשלח להורים

"מנהלת בית הספר ידועה בכך שהיא חושבת שאסור לתלמידות אשכנזיות ומזרחיות ללמוד יחד", טוענת אחת האימהות לחדשות 2 Online. "מעניין שלילדות המזרחיות מפסגת זאב לא אמרו להחליף כתובת. היא משתמשת בעניין המגורים אבל ברור כשמש שההסבר הוא עדתי".

חברתה של אם אחרת לילדה שכבר לומדת בבית הספר, סיפרה לחדשות 2 Online כי אותה מנהלת בבית הספר פתחה לפני כמה שנים "כיתת נערות ספרדיות" בתוך הסניף, אלא שאז ההורים החליטו לשמור על שתיקה כיוון שלא היה מדובר בסניף נפרד, אלא רק בכיתה נפרדת בתוך בית הספר. "זה היה חמור לכשעצמו אבל החלטנו אז לשתוק", הסבירה.

מטעמה של המנהלת פנינה וולפסון נמסר לחדשות 2 Online: "לא היה ולא נברא. יש מגעים שאולי אזור פסגת זאב יופרד השנה כי אין מקום לפתוח 6 כיתות. העניין במגעים עם העירייה ומשרד החינוך והחינוך העצמאי. זה בכלל לא על רקע עדתי. ייתכן שאת פסגת זאב יפרידו וזה בכלל לא קשור לעניינים עדתיים. אין שום הבדל בין אשכנזיות למזרחיות. הפרדה, אם תהיה השנה, תיעשה מפאת חוסר מקום ולא בגלל שיקולים עדתיים. אף משפחה אשכנזית לא התבקשה להעביר את מגוריה לנווה יעקב כדי שאפשרי יהיה להכניס את בתה לכיתה רגילה בבית הספר. אלו עלילות דברים. אנשים אוהבים לעשות מטעמים, אנחנו לא מפלים בין אשכנזים למזרחים. יש לנו יותר מחמישים אחוז מזרחים בבית הספר והם טובים ואהודים".

תגובת עיריית ירושלים: "הדברים אינם נכונים. השיבוץ בשכונות נווה יעקב ופסגת זאב טרם הסתיים. לאור הרישום הגבוה לבית הספר, העירייה והנהלת בית הספר בוחנים את האפשרות לפתיחת כיתה א' נוספת. העירייה והנהלת החינוך העצמאי מחויבים למניעת כל אפליה בשיבוץ תלמידות במגזר החרדי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.