נוחי דנקנר הורשע

איש העסקים נוחי דנקנר, אחד אנשי העסקים החזקים במשק, הורשע הבוקר על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירה של הרצת מניות.{ דרמה בבית המשפט}

איש העסקים נוחי דנקנר, אחד אנשי העסקים החזקים במשק, הורשע הבוקר על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירה של הרצת מניות.

כמו כן , הורשע גם איתי שטרום, איש שוק ההון, שביצע את הרצת המניות בפועל וחברת איי.די.בי.

 

"דנקנר ביצע שיחת בקשת אשראי ואין חולק כי לאחר השיחה ניתן לשטרום אשראי גדול", אמר השופט כאבוב בהכרעת הדין. "הצדדים גם לא מכחישים כי ניתנה הלוואה של 8 מיליון שקלים לשטרום כמה ימים לאחר ההנפקה".

השופט נימק את הראיות שהובילו להרשעה. "ההנפקה היתה כרוכה בפניה ובקשה אישית של דנקנר, מהלך לא שגרתי, כי לא היה מורגל בפנייה אישית לכל חבריו להצלת הקונצרן", ציין כאבוב.

"כל הסתכלות אחרת על התזרים תחטא למציאות העסקית", הבהיר השופט. "ההחלטה לגייס את כל הסכום המוצע היא הנותנת ומעידה על הצורך. אני דוחה את טענת דנקנר שלא היה ממש צריך לגייס יותר".

"סימן שאלה גדול מתנוסס מעל השאלה אם הבנק היה מאשר מימון לכל מאן דהוא", אמר השופט. "הסיבות לסטייה מנוהלי הבנק ומתהליך אישור האשראי צריכות היו להתברר. עדות הנאשמים – בקשת האשראי של שטרום היתה בלתי שגרתית, ואין לקבל את גישתם המיתממת של דנקנר ושטרום".

"אין בזה היגיון, איך רכישה כזאת עוזרת לחברה? זאת מעורבות מכוונת של דנקנר", קבע כאבוב. "הסבריו של דנקנר אינם משכנעים בעליל ומעשיו מעידים כאלף עדים על בחירתו לפנות לגורמים שירכשו שלא בבורסה אלא מידי שטרום".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.