נוסע חרדי ביקש מנוסעת באמצעות פתק לכבד את רגשות הנוסעים ולעבור לחלקו האחורי של האוטובוס • הנוסעת התעקשה להשאר במקומה וזכתה לעידוד של השרה לימור לבנת

אירוע נוסף של חילוקי דיעות על מיקום הנשים באוטובוס פורסם היום בכלי התקשורת, כאשר נוסעת בשם נועה קנטמן התראיינה וסיפרה כי ביום שישי האחרון נסעה על קו 985 מצפת לאשדוד והתבקשה לעבור לחלקו האחורי של האוטובוס. לדבריה, נוסע חרדי שלח לה פתק ובו ביקש ממנה לעבור לאחור בשל פגיעה ברגשות הנוסעים החרדים.

קנטנמן התעקשה להשאר בחלק הקדמי, גם כאשר נוסעים נוספים ביקשו ממנה לעבור אחורה. היא מספרת "אחד הנוסעים אמר כי זו טומאה, וביקש מהשאר להגיד תפילת הדרך בקול. אמרו לי יש חוקים באוטובוס. ונוסע אמר שגם אשתו יושבת מאחורה. היה נורא מפחיד והתקשרתי לאחותי שתתקשר למשטרה."

היא מוסיפה ואומרת כי גם הנשים החרדיות שישבו אחורה, ביקשו ממנה לעבור. אולם הנהג לא התערב ולא ביקש ממנה לעבור אחורה, ולדבריה לאחר מכן סיפר לה שבעבר התערב במקרה דומה וקיבל קנס מאגד.

כצפוי, התקשורת עטה על המקרה, וכן נשים מפורסמות שדאגו לפנות אליה ולהביע את דאגתן. כך גם שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, אשר שוחחה עמה והביעה את זעזועה על 'הדרת הנשים'. בשיחה איתה אמרה לבנת: "אני לא מתכוונת לעבור על כך לסדר היום, אני מחזקת את ידיך וחשוב לי שתדעי שאת לא לבד."

השרה ליבנת אף הזמינה את הנוסעת החשובה לדיון מיוחד של ועדת השרים לקידום מעמד האישה שיערך בראשותה ב-3 למרץ.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.