לשחרר את עזה / נועם ארנון אומר את האמת

זמן מלחמה, ארץ מופצצת ואף אחד לא מעז לומר את האמת: נטישת חבל עזה, חורבן היישובים, גירוש היהודים – הוא שהביא עלינו את הצרה הזאת. אי לכך, הפתרון הוא אחד! נועם ארנון, דובר הישוב היהודי בחברון, לא מפחד לומר את האמת ולדרוש: שחררו את עזה.

כשהארץ כולה מופצצת בטילים, כשרוב יישובי הארץ (כבר מזמן לא רק "יישובי הדרום"), עוברים יום יום את חווית "צבע אדום" ובריחה מבוהלת לחדרים מוגנים, כשכולנו נושאים תפילה שלא יפלו חלילה קרבנות, כשמאות ואלפי פרשנים, פוליטיקאים, ובכירים למיניהם מדברים, מברברים ומלהגים ללא גבול, שוב עולה ההשאלה הנצחית: מהו הפתרון?

כולם מסתובבים סביב סביב, אך אף אחד לא מעז לומר את האמת: נטישת חבל עזה, חורבן היישובים, גירוש היהודים – הוא שהביא עלינו את הצרה הזאת. אי לכך, הפתרון הוא אחד: צריך לשחרר את עזה.

לשחרר אותה משלטון החמאס, לשחרר אותה משלטון הטרור, לשחרר אותה משלטון זר, ולהחזיר אותה לעם ישראל. רק שליטה ישראלית מלאה תביא שקט גם לעזה וגם לארץ כולה. אחרת, עזה תישאר פצע מוגלתי, פתוח ומדמם, שגורם לזיהום ודלקת לא רק לעצמו אלא לגוף כולו. ללא שליטה ישראלית, גם אם החמאס יחטוף מכה כואבת, הוא יתאושש, ויצבור שוב נשק יותר רב ומשוכלל. כבר עכשיו, הטילים הרבה יותר מדויקים, הטווח הרבה יותר גדול, וכוח ההרס הרבה יותר מסוכן מהפעם הקודמת. כך יהיה גם בעתיד. ואחרי החמאס, יבואו ארגונים אסלאמיים הרבה יותר רצחניים ושטניים. ולכן, אין פתרון אחר, רק שליטה ישראלית מלאה בעזה תוכל לרפא, בתהליך שייקח זמן, את הנגע הזה.

כאשר מדברים על שלטון ישראלי – הכוונה היא לשלטון מלא, יעיל ואפקטיבי. שלטון כזה שבו כל מי שמסית לטרור או חותר נגד המדינה – מורחק מידית. שלטון שבו כל אמצעי הייצור, הזיכיונות והרישיונות – מוענקים רק לאנשים הנאמנים למדינה. שלטון שבו מי שאינו נאמן למדינה, וכל מי שמפר חוק לאומי בסיסי – לא נמצא כאן יותר. שלטון שבו זכויות ניתנות למי שמגיע לו זכויות, ולמי שמוכיח שהוא ראוי להן. שלטון שבו אנשים טובים ונאמנים יקבלו את כל הזכויות, האפשרויות וההזדמנויות, וגורמים מרעילים, חתרנים ומסיתים – ינוטרלו.

כמובן, שאיננו מחזיקים אף אחד בכוח. מי שירצה לעזוב – יוכל לעזוב, ואפילו יקבל סיוע. מי שרוצה לחיות במדינה ערבית או איסלאמית – ימצא את עצמו במדינה כזאת תוך 6 שעות: בסוריה, בעיראק, בחליפות האסלאמית החדשה, או בכל מדינה איסלאמית או ערבית שיבחר. רק כך יהיה שקט בעזה, שקט בדרום, ושקט בארץ כולה.

לא אני המצאתי רעיון זה. מילים אלו ורעיון זה הוא בדיוק, ככתוב בתורה, בפרשת בחוקותי: אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְו‍ֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם, וְנָתַתִּי גִשְׁמֵיכֶם בְּעִתָּם וְנָתְנָה הָאָרֶץ יְבוּלָהּ וְעֵץ הַשָּׂדֶה יִתֵּן פִּרְיוֹ, וְהִשִּׂיג לָכֶם דַּיִשׁ אֶת בָּצִיר וּבָצִיר יַשִּׂיג אֶת זָרַע וַאֲכַלְתֶּם לַחְמְכֶם לָשֹׂבַע וִישַׁבְתֶּם לָבֶטַח בְּאַרְצְכֶם. וְנָתַתִּי שָׁלוֹם בָּאָרֶץ וּשְׁכַבְתֶּם וְאֵין מַחֲרִיד וְהִשְׁבַּתִּי חַיָּה רָעָה מִן הָאָרֶץ וְחֶרֶב לֹא תַעֲבֹר בְּאַרְצְכֶם. וּרְדַפְתֶּם אֶת אֹיְבֵיכֶם וְנָפְלוּ לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב. וְרָדְפוּ מִכֶּם חֲמִשָּׁה מֵאָה, וּמֵאָה מִכֶּם – רְבָבָה יִרְדֹּפוּ וְנָפְלוּ אֹיְבֵיכֶם לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב. וּפָנִיתִי אֲלֵיכֶם וְהִפְרֵיתִי אֶתְכֶם וְהִרְבֵּיתִי אֶתְכֶם וַהֲקִימֹתִי אֶת בְּרִיתִי אִתְּכֶם.

כותב הטור נועם ארנון, הנו דובר הישוב היהודי בעיר חברון.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עזה היא מאורה עמוסת שרצים וחמאסניקים, צריך לנקות את האיזור הזה. לא לשחרר.

  ימני ימני |
  הגב
 2. גירוש גוש קטיף, הוא שגרם לנו לחיות במטווח ותחת איום יומיומי במשך שנים

  נתיבות תחת מטח |
  הגב
 3. אוזלת היד של ממשלת ישראל ושגיאותיה, יירשמו לדיראון עולם

  חיים וייס |
  הגב