נותרו עם הפירורים: חברי הכנסת של יהדות התורה חילקו את התפקידים

סוף למריבות: לאחר ש"יהדות התורה" נושלה מכל תפקיד, הסתודדו חברי הסיעה שזכתה להישג של כל הזמנים ללא כל תפקיד ויחלקו ביניהם את השלל שנותר לפליטה.

ב"יהדות התורה" מלקקים בימים אלו את הפצעים, בסיעה החרדית הותיקה היו רגילים לטעום ממנעמי השלטון.

בוועדת הכספים היה את גפני שחלש על השיבר של המדינה ומפיו אכלו ושבעו עשרות מנהלי מוסדות חרדים שהגיעו לבאר ושתו ממנה הרבה מים, ובעיקר כסף …

גפני לא הסתפק בכך היה לו גם עוזר גם דובר וגם נהג אישי, מעתה הוא נאלץ להסתפק בעוזר אחד, גפני נאלץ להיפרד מהחדר שהעניקה לו הכנסת ומדוברו ירח טוקר שהיה לצידו ומעתה נאלץ אף הוא למצוא תפקיד חלופי.

ליצמן: עובדי משרד הבריאות זוכרים היטב את מניין היועצים בלשכת השר בתל אביב שהוא מלווה מיד פעם בצמד העיתונאים  במגזר החרדי , השטיבלך במשרד הבריאות נסגר בחודש שעבר ובמקומו נפתח מועדון חברי "יש עתיד".

אם ליצמן זקוק לתרופות, מה יגידו מוזס ופרוש שכיהנו בתפקיד סגן שר החינוך וזכו להסתודד עם עשרות מנהלים שידעו את הכתובת בקומה השביעית ברחוב הנביאים, מוזס זכה להיות אדמו"ר קטן מול שלשה יועצים שסבבו אותו במשרד החינוך .

והנה לאחר הקמת ממשלת לפיד – נותרו חברי יהדות התורה, עם מנדטים אבל בלי שליטה, לא פלא שהם פורקים את תסכולם במליאת הכנסת כשמגרונם הם פוצחים בזעקות שבר על לפיד ושמונה עשר גמדיו .

ובכל זאת נותרו כמה פירורים, אז ליצמן וגפני החלו להתקוטט על הפירורים, ולבסוף, הם הביטו זה בזה והגיעו להסכמה . התפקידים ביהדות התורה: מוזס יו"ר הסיעה.

ליצמן הצליח לזכות בתפקיד הנכסף חבר ועדת הכספים והרווחה.

מי שחלש על השיבר של המדינה יאלץ להתווכח עם חברי ועדת המדע על הפיתוחים החדשנים – כן , גפני יו"ר ועדת המדע. וגם קבלו את הביטחוניסט אפוף המיסתורין מאיר פרוש שישמש כחבר ועדת חוץ וביטחון ומידי פעם ידליף לחברה כמה סודות מהצבא ומאיראן (ב"המבשר" מחכים בקוצר רוח להדלפות) . ואילו אייכלר יאלף להסתפק בצעקות בתור חבר ועדת הפנים.

מקלב חבר ועדת הכלכלה וסגן יו"ר הכנסת. ולבסוף ראש עיריית בני ברק ששלט ביד רמה על העיר והמגדלים- חבר הכנסת הרב יעקב אשר ישמש חבר בוועדת הכלכלה בוועדת החינוך ובוועדה לזכויות הילד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.