נזקים במיליונים: קיצוניים השחיתו את מטה דגל בירושלים

'דגל התורה' בירושלים הגישה תלונה במשטרה בעקבות וונדליזם והשחתת שלטי הבחירות של המפלגה בירושלים וריסוס כתובות "עץ" על דלתות המטה

זעזוע מהתנהגות ברוטאלית, אלימה של קיצונים משולי המחנה: נזקים במליוני שקלים לקמפיין דגל התורה בירושלים. שלטים ומודעות נתלשו, מטה המפלגה הושחת, וטלפונים מאיימים לפעילים מרכזיים.
ב'דגל התורה' קוראים לפעילים לא להגיב לפרובוקציות ולשמור על התנהגות של בני תורה.

אלימות בירושלים: וונדליזם משמעותי הלילה במטה המרכזי של דגל התורה בירושלים, השחתת מודעות ואיומים על פעילי מטה, אלו רק חלק מהקשיים עימם מתמודדים פעילים ואברכים המסייעים לקמפיין דגל התורה (דת) ביממה האחרונה.

 

"קמנו הבוקר וראינו גרפיטי בכל חלקי מטה הבחירות שלנו, ניילונים הושחתו, שילוט עירוני רשמי שרכשנו בעלות גבוהה מאד – הושחת, ואנו מתמודדים עם נזקים עצומים הנאמדים בסכומים עצומים" מספר יור מטה הבחירות בירושלים הרב אליעזר ראוכברגר. "פעילים מקבלים שיחות איומים מקיצונים, והטרדות אישיות שלא לסייע בקמפיין ובמערכה החשובה כל כך למפלגה ולציבור הענק בירושלים, אותו אנו מייצגים".

מנהל משרד הפרסום תוצאות אפקטיביות המנהל את הקמפיין של דגל התורה בירושלים, שעיה איצקוביץ אמר כי השילוט שהושחת יוחלף "לא נאפשר פגיעה בקמפיין החשוב, מדובר בשליחיהם של גדולי ישראל וכל פגיעה במודעה, שלט או מטה בחירות, זו פגיעה בגדולי ישראל ולא נאפשר זאת, נדאג להשלמת החסר ולהגנה על מטה הבחירות למנוע את המשך האלימות והוונדליזם של הקיצונים שפוגעים בכל חלקה טובה"

יצוין כי ראשי דגל התורה בירושלים הגישו הבוקר תלונה במשטרה על הנזקים והוונדליזם החמורים לציוד המפלגה ולשילוט הרשמי של הקמפיין בעיר.

"אנו קוראים לפעילים הרבים והמסורים הפועלים בקהילות ובשכונות ירושלים, שלא להיגרר לאלימות ולהמשיך לנהוג כבני תורה אמיתיים למרות מסע ההתנכלות והונדילזם החמור" אומר הרב ישראל קלרמן חבר המועצה בירושלים וממנהלי מטה הבחירות.

"לא ניכנע לאלימות הקיצונים ונמשיך לפעול בהתאם להוראת רבותינו בכל צעדנו" נמסר ממטה המפלגה בירושלים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. התכוונתם בודאי למיליארדים.

  מקווה שהבחירות יגיעו מהר כי הרגשה של כולנו היא "איכס" אחד גדול. נראה לי שעוד לא היתה מערכת בחירות כל כך מלוכלכת שנאה קנאה ותאווה. גם לא בזמן שדגל נולדה.

  אני |
  הגב
 2. למה לא ציינתם את השורש "עץ"?

  לא נראה שמישהו שכח בטעות את שמם של המזיקים…
  עץ וונדליזם הפגנות אלימות = עץ.

  שלמה שלמה |
  הגב
 3. הרב אפשטיין מדבר בקול רם

  סגן ראש העיר ירושלים ונציג 'בני תורה' הרב חיים אפשטיין מגיב בחריפות לדברי יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, שאמר בכנס בחירות כי, "הגאון הרב שך לימד אותנו שמתי שצריך עושים מחלוקת".

  כעת אמר הרב אפשטיין , "אני בא למחות על הדברים של גפני, כי זה סילוף נוראי של דברי הרה"ג מרן הרב שך זצוק"ל. לדבריו "אם היה דבר אחד שהרב שך אמר עליו שהוא לא מוחל, זה על מי שעושה ממנו בעל מחלוקת…"

  הרב אפשטיין ציין בתגובתו הנזעמת כי, "דעתו של הרב שך הייתה שאסור להיכנע ולהתפשר בשום אופן על אידאולוגיה ועל עקרונות היהדות. אך מנגד, הרב שך לא נתן לעשות שום מלחמה על שיבוצים וג'ובים, או על שאלת ה'מי בראש' – מי יהיה ראשון ושני ומי שישים ומי ארבעים. על זה הוא לא נתן לעשות מחלוקת בשום אופן".

  הרב אפשטיין הוסיף, "דגל התורה של היום, שגפני מנהיג אותה, משהו השתבש שם – או אצלו, כי לשיטתם, היום:
  *אסור לעשות מלחמה אידיאולוגית נגד גיוס חרדים,
  *אסור לפתוח במלחמה אידיאולוגית על השבת,
  *מוכרחים להיכנע לרפורמים,
  *וצריכים כל דבר להרוס, כי אסור לעשות מלחמה..
  אבל, מצווה רבתית להילחם על 'גזירת שישים ארבעים' מול אגודת ישראל ושלומי אמונים". אפשטיין חתם את דבריו הקשים, "ריבונו של עולם, לאן הידרדרנו?!".

  בהתייחסו לפיצול בסיעות בירושלים אמר ח"כ גפני במהלך פתיחת מטה הבחירות של המפלגה בביתר-עילית, "לפני שלושים שנה הרב שך ז"ל עשה מחלוקת ואז הוא קרא לי ואמר שאם 'אגודת ישראל' היו יודעים כמה אני רוצה שלום – היו נותנים לנו את מקום 16 ו-37 ורתח מזעם. הוא אמר, "לא מגיע לנו שווה בשווה"? אנחנו לא עושים מחלוקת".

  אסור לח"כים ולעסקנים להרשות להם |
  הגב
 4. עובדות רבותי!

  מישהו יכול לבדוק בלוחות המודעות אם פעלי דגל לא תולשים שלטים?????..???..?????
  אולי זה רק מהלך תגובה????????

  רק אמת! |
  הגב