נזקים כבדים בחקלאות – מנכ"ל 'חסלט' מבטיח: "למרות הנזקים, מחירי הירקות לא יעלו"

שבוע אחרי הסופה שהציפה שדות חקלאיים רבים ברחבי הארץ, והרוחות העזות שגרמו לקריסה של בתי גידול רבים – מתברר היקף הנזק: הקרן לנזקי טבע בחקלאות (קנט) דיווחה כי במהלך השבוע האחרון הצטברו אצלה כ-2000 הודעות על נזק לגידולים חקלאיים, שעל פי הערכות של שמאים היקפו הכולל מסתכם בכ 50 מיליון שקל. בקרן הבהירו כי רק בעוד מספר חודשים ניתן יהיה לקבוע את ההיקף הסופי של הנזק, וזאת לאחר בחינת ההשפעה של הירידה הצפויה בהיקף התוצרת החקלאית.

דודי אברמוביץ סמנכ"ל תפעול חסלט. מספר כי אכן, הסופה והשלג לא פסחו גם עליהם ואיתם גם הנזקים הכבדים שגרם השלג לגידולים החקלאיים. "בעיקרון יש לנו נזקים במבנים, בחממות שנפלו, רשתות עפו, גידולים בשטח פתוח שנפגעו מברד מהצפות של מים, אך הצלחנו להציל חלק מהיבול ", לדבריו אי אפשר כרגע לאמוד את הנזקים, שכן מדובר לא רק בסחורה עכשווית אלא גם בסחורה שתצא בזמן הקרוב.

דודי מספר כי בימים אלו הם מושקע מאמץ רב בכדי לשפץ את החממות והמבנים, וכי חלק מהסחורה אולי לא נפגעה אך היא פסולה כשרותית".

לדבריו, בימים הקרובים עלול להיווצר מחסור במדפי הירקות של חסלט, בעיקר בחסה, וירקות רגישים. למרות הנזקים, מחירי הירקות לא יעלו, מבטיח אברמוביץ'. "המחירים שלנו נותרים בעינם גם כשאנחנו בעודף וגם במחסור, אנחנו מקפידים לשמור על אותה רמת מחירים בשונה משאר שוק הירקות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד להם, חברה שלא רק כסף בראש מעיונתיהם.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב