נחמה הולצמן נחנקה למוות: "סבלה הרבה בחיים"

חים הולצמן, שאשתו נחמה ז"ל נחנקה למוות ממזון שנתקע בגרונה במסעדת אל-גאוצ'ו ליד בני ברק מספר ל- ynet: "היא הייתה אישה טובה, בעלת חסד גדול שסבלה הרבה בחיים שלה. הייסורים שלה הגיעו אתמול בלילה לסופם. אנחנו מתפללים לקב"ה שיעזור לנו"

נחמה הולצמן(40) אשה חרדית ילידת ארגנטינה המתגוררת ברחוב פנים מאירות בירושלים,הלכה אתמול עם בעלה לסעוד במסעדת אל גאוצו בבני ברק,בעת אכילת הסטייק נחנקה למוות. היא הותירה אחריה שלוש בנות, ועד ילדה מנישואים קודמים.

בעלה חיים סיפר בקול נשנק ל- ynet: "היא הייתה אישה טובה, בעלת חסד גדול שסבלה הרבה בחיים שלה. הייסורים שלה הגיעו אתמול בלילה לסופם. אנחנו מתפללים לקב"ה שיעזור לנו".


נחמה ציינה אתמול את יום הולדתה ה-40 בתאריך הלועזי "למרות שיום ההולדת שלה לפי התאריך העברי חל בעוד כמה ימים, בהמשך חודש אב, היום חל יום ההולדת הלועזי שלה. זאת טרגדיה. אנחנו מרוסקים ויחד עם זאת מאמינים שכל מה שקרה ה' בחר לעשות. אנחנו נהיה חזקים ומלאי אמונה".

אלעזר שלומי, מנהל סניף אל-גאוצ'ו בגבול רמת גן-בני ברק, שיחזר  לוינט את פרטי האירוע הטרגי, "הגברת נחנקה תוך כדי שאכלה. היא איבדה את ההכרה ולקח הרבה זמן יחסית לייצב את מצבה. לפנות בוקר לצערנו היא נפטרה בבית החולים. ישבתי בלילה עם הבעל שלה כי לא רציתי להשאיר אותו לבד. זה מקרה עצוב מאוד שיכול לקרות לכל אחד".

שלומי הוסיף כי "האנשים שישבו במסעדה ראו את הכול. זה היה טראומטי לכולם וזו הרגשה של טרגדיה. במקרה הייתה כאן לקוחה שהיא חובשת במד"א, כך שהיא התחילה לטפל בה מהר יחסית. מדובר בזוג חרדי שבאו במיוחד מירושלים כי אנחנו כשרים למהדרין".

מאיר פרומוביץ חובש רפואת חירום של איחוד הצלה: "כשהגעתי למקום סייעתי בפעולות ההחייאה לאחר שאזרחים החלו בהחייאה על הגברת שאיבדה את ההכרה כתוצאה מחנק תוך כדי שהותה במסעדה. תוך כדי פעולות ההחייאה בסיוע מתנדבים נוספים הצלחנו לשחרר את חתיכת הבשר שגרמה לה לחנק והיא פונתה במצב אנוש לבית החולים תל השומר שם ינסו הרופאים להציל את חייה".

חובשת רפואת חירום כוננית במד"א סימה טנגי שהייתה במסעדה בזמן האירוע סיפרה: "ישבתי עם בעלי במסעדה כשלפתע ראיתי אישה כבת 40 משתנקת בסמוך אלי. מיד ניגשתי אליה ותוך כדי שאני מנחה את בעלי לגשת במהירות לרכב ולהביא לי את תיק הציוד הרפואי של מד"א שיש ברשותי ביצעתי פעולות ראשוניות מהירות על מנת לנסות ולחלץ את המזון שהיה בגרונה. תוך כדי הטיפול הרפואי היא התמוטטה ואיבדה את הכרתה, יחד עם מלצרית ביצעתי בה פעולות החייאה בסיסיות ובתוך דקות בודדות צוות הניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע למקום המשיך את הטיפול הרפואי, הפאראמדיק חילץ מגרונה את המזון תוך שימוש בציוד רפואי מיוחד והיא פונתה במצב קשה מאוד לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.