נחמיה שטרסלר: "לבחור ישיבה יש שפחה בבית"

הסתה נגד הציבור החרדי? העיתונאי הבכיר נחמיה שטרסלר ("הארץ") בטוויטר: "הכי כיף להיות בחור ישיבה, אתה מלך בבית ויש לך שפחה"

הפרשן הכלכלי הבכיר נחמיה שטרסלר ("הארץ"), פתח הבוקר במפתיע בהסתה חמורה בטוויטר נגד החרדים.

השיח החל לאחר פרסום חלק מטורה של אשת התקשורת החרדית שיפי חריטן ב"הארץ", בו כתבה: "המצוקה האמתית של הנשים החרדיות לא מעניינת את הח"כים החרדים. באנו לדיון בכנסת שמטרתו סיוע לנשות אברכים שבבחירות תמכו בכם שוב ושוב, האם אתם, אשר ומלכיאלי, מנסים לעזור באמת לבוחריכם, או שאתם נלחמים בהם?".

בתגובה לכך, כתב שטרסלר: "האבסורד האמיתי הוא שהנשים מקריבות עצמן למען הגברים והן בטוחות שזה מצווה. זה חלק מהדיכוי של הנשים במגזר החרדי. הכי כיף זה להיות בחור ישיבה. אתה מלך בבית. ויש לך שפחה".

הדברים זעזעו אפילו את כותבת המאמר המקורית, שיפי חריטן, שמיהרה להגיב וכתבה לשטרסלר בתגובה: "נשים חרדיות רוצות בית של תורה ומוכנות להקריב למען המטרה הזו. צריכים לכל הפחות לאפשר להן להרוויח עבור עבודתן ולא להתעמר בהן. זה הכל. אין כאן עניין של דיכוי מצד בעלים – יש כאן דיכוי מצד מעסיקים שמנצלים מצוקה. אלו העובדות ואיתן צריכים להתמודד".

ח"כ ינון אזולאי הגיב על דבריו החמורים של שטרסלר כנגד המגזר החרדי ואמר: "כמה חבל שבחר לו העיתונאי המוערך נחמיה שטרסלר ליפול למלכודת ולהכפיש מגזר שלם. לכתוב על האשה החרדית – 'שפחה', זהו מעבר לגבולות החוסר מודעות, אני מזמין אותך שטרסלר היקר לבחון את אחוזי האלימות כלפי הנשים במגזר הכללי מול המגזר החרדי".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ברבע מהבתים החרדים יש גילויי עריות ואלימות

  לפני כשנה נוסד מעון נשים מוכות למגזר הדבר פורסם בתוך המגזר והגיעו 300,000 פניות! וסיפורים מזעזעים על גילויי עריות השפלות ואלימות עי הבעל/האב/האח. תתעוררו.

  ימות המשיח/ה |
  הגב
 2. עובדות רבותי!

  באמת האשה החרדית לא מעניינת את הפוליטיקאים.

  רק אמת! |
  הגב