נחנך ביה"ס התורני החדש שהוקם ע"י "לב לאחים" בבאר יעקב

יו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני באירוע: "אנחנו עדים למהפכה אדירה, העם דורש חינוך תורני וערכי בכל מקום" * המנהל הכללי של החינוה"ע ומנכ"ל לב לאחים הרב אליעזר סורוצקין: "תוצאה של מסירות נפש, הזורעים בדמעה ברינה יקצורו"

אירוע מרגש התקיים בבאר יעקב, עם פתיחתו של בי"ס חדש מטעם החינוך העצמאי עבור חינוך תורני לילדי העיר, במתכונת 'קירוב'. בית הספר שהוקם בעמל רב של חודשים רבים על ידי פעילי "לב לאחים", נפתח בס"ד מרובה עם כ-50 ילדים אשר נרשמו למקום החדש במבצע רישום ייעודי ורחב היקף של רשמי הארגון, אשר זכו ביום פתיחת שנה"ל לברך על המוגמר יחד עם ראשי החינוך העצמאי ונציגי הציבור אשר סייעו למהלך החשוב, אבן דרך במפת החינוך התורני בארה"ק ונדבך נוסף בהצלתם של ילדי ישראל לחינוך של חיי עולם.

בית הספר התורני-מדעי "אקדמי" הוקם מתוך תפיסה להוות אלטרנטיבה ומענה תורני הולם לחינוך הממלכתי באזור, ועל כן אופיין מראשיתו – לצד הנפת בשורת החינוך התורני וחינוך בדרך המסורה לחיי תורה ומצוות – בהשקעה ניכרת בתחום לימודי המדעים. התחליף האיכותי ובשורת החינוך התורני והערכי שהציב בית הספר עם הקמתו הובא לידיעת הציבור במסע רישום נרחב אשר הושקעו בו מאמצים ומשאבים רבים. עם תחילת שנה"ל כאשר בס"ד נמנים על תלמידיו עשרות ילדים בכיתות א' ב' וג', הוכתרה המשימה שנטל על עצמו "לב לאחים" בהצלחה כבירה.

בראש ביה"ס הועמדה הגב' יוכבד מורגנבסר, מנהלת ביה"ס שערי ציון ברמלה, ובהכוונת החינוה"ע אשר עמד לימין החלטת ההקמה מיומה הראשון, נרתמו כולם יחד בהתמסרות נדירה להקמת אבן דרך משמעותית זו במפת החינוך התורני וכינונו אף בבאר יעקב. התוצאה המרשימה הניבה קמפוס מפואר שחודש ושופץ בהשקעה רבה, כתות מרווחות, חדרי מחשבים, מעבדה ללימודי מדעים, ספריה ושטחי חצר מרשימים.

באירוע קביעת המזוזות וחנוכת הבית השתתפו מרא דאתרא הגאון הרב אברהם יעקבזון, יו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני, המנהל הכללי של החינה"ע ומנכ"ל לב לאחים הרב אליעזר סורוצקין, מנהל לב לאחים הרב אברהם זייבלד, הרב יוסף ברכפלד מראשי ועד הידידים של לב לאחים בארה"ב, יו"ר החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון, הרב ירחמיאל בויאר, רכז אברכים ארצי בלב לאחים הרב אליעזר רובינשטיין, הרב שאול לוסטיג, רכז שפלה ומודיעין בארגון אשר הקים בעמל עם צוות רשמי האזור את ביה"ס מראשיתו, ופעילי האזור.

הרב שאול לוסטיג קידם בברכה את הבאים ועמד על הזכות הגדולה להגיע ליום זה, לאחר חודשים של מאמצים מעל למשוער כאשר בס"ד זוכים לטעת בחינוך שיסודותיו בהררי קודש ילדים רכים אשר התחנכו במערכת החינוך הכללית וללא כל ספק זכו עם פתיחת ביה"ס לחינוך לחיי עולם, אשר כמעט ונחסך מהם ומדורות ההמשך שלהם. הוא הודה לרב גפני על עמידתו לימין עולם החינוך והקירוב, להנהלת החינוה"ע שתמכה במעש ובחזון, ולכל השותפים והמסייעים.

דברי ברכה מיוחדים לרגל יום שמחתה של באר יעקב בהיפתח מקום מושקע שכזה נשא המרא דאתרא הגר"א יעקבזון שליט"א. כן נשא דברי ברכה לכבוד האירוע יו"ר החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון. ראש המועצה מר ניסים גוזלן תיאר את הקשר ההדוק שהוא מקיים עם הקהילה החרדית, המתבטא בהיענותו לקידום כל בקשות המרא דאתרא, ועמד על חובתו להמשיך ולסייע לבית הספר החדש. לאחר דבריו העניקו לו הרב גפני והרב סורוצקין אות הוקרה על עמידתו לימין בית הספר וכלל מוסדות החינוך בעיר.

במהלך סיור בכיתות המרווחות התרגשו מאד האורחים לראות ילדים שאך אתמול למדו בגני החינוך הממלכתי משננים את לימודם כתלמידי ת"ת ותיקים. במהלך קביעת מזוזות בשלושת הכתות הביע הרב גפני דברי ברכה לפעילי לב לאחים על יוזמתם ועמלם בהקמת המקום ולהנהלת ביה"ס אשר עשתה רבות להצלחת הרישום ופתיחת ביה"ס. הרב אליעזר סורוצקין אמר כי כאשר נוכח לראות כי בלילה שקדם לפתיחת שנה"ל עמלו פעילי לב לאחים כמעט עד אור הבוקר כפשוטו וסחבו בידיהם את הציוד החדש כדי שיעמוד על מקומו כראוי, ניתן היה להבין סופית כי הבלתי יאומן קרה, והחלום על בית הספר קרם עור וגידים בשותפות אמת של כל בני החבורה, הפעילים העושים כל השנה למען כבוד שמים. הרב אברהם זייבלד הביע אף הוא הוקרה נרגשת לכל הפעילים והמסייעים להקמת המקום במאמצים מעל ומעבר. הוקרה וברכה רבה הובעה גם לרשמי 'לב לאחים' הרב זאב טסלר והרב אברהם אהרוני, אשר עמלו ונשאו את עול הרישום המורכב, וברכת הנוכחים כולם נישאה כי יהיה זה הבית מקום גידול לתורה וליראה לאורך ימים, חלק בלתי נפרד מהעשייה הכבירה למען חינוך ילדי ישראל ברחבי הארץ.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בית ספר תורני

    ישר כוח לעוסקים במלאכת הקודש, כן ירבו בתי תורה ומדרשות

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב