נחצה קו אדום: "פייק-ניוז על גדולי ישראל"

זעם בקרב אנשי הפלג הירושלמי בעקבות פרסום על כך שמרן הגר״ש אוירבאך הורה לבחור להתחייל כדי לחמוק ממאסר. ״נחצה פה קו אדום-להפיץ פייק ניוז על גדול בישראל"

 

זעם בקרב אנשי הפלג הירושלמי בעקבות פרסום על כך שמנהיג הקהילה מרן הגר״ש אוירבאך הורה לבחור ישיבה להתחייל כדי לחמוק ממאסר. תגובת הפלג הירושלמי: ״נחצה פה קו אדום-להפיץ פייק ניוז על גדול בישראל תמורת נזיד עדשים וקמפיינים מצה״ל״

על פי הדיווח, העריק שריצה 56 ימים בכלא והיה אחד הטריגרים המפורסמים להפגנות וחסימות הכבישים מצד הפלג הירושלמי נקלע למבוי סתום ולא הצליח להשתחרר מהצבא, בפנייה לרבנים הם העדיפו שלא להכריע ולהפנות את הבחור לשאלת הגאון הרב שמואל אוירבך שליט״א שהורה לו -כך על פי הדיווח, להתחייל ולהשתחרר מהצבא בדרכים אחרות.

הדיווח מפתיע במיוחד לאור העובדה שכל המאבק ההשקפתי בין הפלג הירושלמי לכלל הציבור החרדי בנושא הגיוס הוא על ההתייצבות לצורך קבלת דיחוי, כאשר בפלג רואים בהתייחסות סכנה רוחנית על בחורי הישיבה בעוד שהציבור החרדי מוכן להתייצב ולדחות את שירותם או אפילו לבקש פטור.

לטענת כלי התקשורת  שפירסם את הדיווח הנושא נבדק ואומת ורק לאחר מכן פורסם, אביו של הבחור טוען שלא היו דברים מעולם וכי הרב אוירבך מעולם לא אמר לבנו להתחייל והנושא כלל לא עלה על הפרק.

בפלג הירושלמי מביעים שאט נפש מהפרסום ומשווים אותו לדיווח היפוטתי על כך שגדול בישראל יורה לכולם להתנצר.

״נפרצה פה גדר שאף אחד לא העיז לפרוץ קודם לכן״ אומר לנו גורם בפלג ״לבוא לכתוב דבר שהוא נגד דעת תורה, הדבר שהכי מזוהה עם מרן ראש הישיבה שהתבטא אין ספור פעמים נגד התייצבות לצבא, לפרסם את ההפך זאת פגיעה אנושה בגדול בישראל״ הפרסום מקדש מלחמה נגד הציבור ונגד מרן ראש הישיבה והפעם חצה את כל הקווים האדומים.

אנחנו פונים לכלי התקשורת הנוספים שיקחו את הדיווח הזה כתמרור אזהרה לאן אסור להתדרדר. גורם שמרשה לעצמו לבזות את גדולי ישראל ולהשפיל אותם עד עפר בהפצת פייק ניוז בשביל ״נזיד עדשים״ כספים מצה״ל, אומרים ל׳אקטואליק׳ גורמים המקורבים לרב אוירבך.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יצחק

    העצים שקרנים אין להם זכות לדבר על שקרים

    עצים הם השקרנים הגדולים |
    הגב