"העבירות של דרעי – בהיותו נבחר ציבור"(וידאו)

החקירה מסתעפת: על פי הנחשף ב'ערוץ 10': החקירה נגד יו״ר ש״ס אריה דרעי צפויה להימשך, החשדות נגדו קשורות לא רק לנכסי הנדל״ן של משפחתו אלא לעבירות שחיתות כספיות אחרות, החשדות נגד יו״ר ש״ס הם שהעבירות נעשו בתקופת היותו נבחר ציבור {מסתעף}

החקירה מסתעפת: על פי הנחשף ב'ערוץ 10': החקירה נגד יו״ר ש״ס אריה דרעי צפויה להימשך, החשדות נגדו קשורות לא רק לנכסי הנדל״ן של משפחתו אלא לעבירות שחיתות כספיות אחרות, החשדות נגד יו״ר ש״ס הם שהעבירות נעשו בתקופת היותו נבחר ציבור.

המשטרה צפויה לבחון מכל כיוון את מקורות מימון הנכסים שברשות המשפחה. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה יבדקו את חשבונות הבנק של דרעי ושל אחיו הקבלן שלמה, יגבו עדויות מבני משפחתם ומגורמים הקשורים בעסקי הנדל"ן של השניים ויבחנו מסמכים הרלוונטיים להם ולקניינם.

לשלמה דרעי, אחיו של שר הפנים מיוחסות שתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ושתי עבירות כלכליות. בשל כך, מי שהופקד על חקירתו היה צוות משותף של חוקרי להב 433 וחוקרים מרשות המסים.

כבר בתחילת החקירה נהגו החוקרים בצעד חריג יחסית, כאשר פנו מיוזמתם לפרקליטו של שלמה דרעי, זימנו אותו לתחנה ואפשרו לו להיפגש עם מרשו, וזאת לאחר שהודיעו לדרעי על העבירות המיוחסות לו.

מבחינה חוקית, על דרעי לא מוטלת כל חובה להתפטר. על פי סעיף 23 לחוק יסוד הממשלה, כהונתו של שר נפסקת רק לאחר שהורשע בעבירה שיש עמה קלון. עם זאת, בשנות ה-90' קיבל בית המשפט העליון שתי פסיקות בנושא, שאחת מהן נגעה לאישומו הקודם של דרעי בעבירה פלילית.

בפסיקה זו נקבע כי על שר להתפטר מתפקידו ברגע שהוגש נגדו כתב אישום על עבירה חמורה, ואם לא יעשה כן, על ראש הממשלה לפטרו. מאז, התקבעה הפסיקה הזו כנורמה במערכת הפוליטית בישראל, על אף שלא עוגנה בחקיקה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מספיק ללכת סחור סחור. לפי כל הרמיזות אני מבין שחוקרים חשד לכאורה, שדרעי נתן שוחד לעיריית ירושלים בדמות מכירת השבת במתחם התחנה, ובתמורה לכך קיבל, גם הפשרת קרקעות בעין כרם לאחיו עו"ד שלמה דרעי, וגם הצבת קארוונים בדרך לרמות, כדי לדפוק את הרב עמאר. לכן הרב יצחק יוסף נחקר, וכנראה גם הרב שלום כהן יחקר, מה אמר לו מלכיאלי שהבריז.

    זו הסיבה שדרעי רץ לרב עמאר, כי הרב עמאר התקשר לברקת כמה ימים לפני פורים, וביקש שלא ישימו את הקארוונים, והוא שמע דברים מברקת, וגם מתורג'מן שהוא יו"ר תכנון ובנייה בירושלים, והוא חברו הטוב של הרב עמאר. אם הרב יפתח את הפה – הלך על דרעי. לכן הוא בא לבקש על עורו.

    דרעי הבייתה |
    הגב