נחשף: התנאי שהציבו החכי"ם החרדים בפני רובי ריבלין

פרסום ראשון: חברי הכנסת החרדיים תמכו בריבלין רק לאחר שקיבלו התחייבות מפורשת לפיה מנכ"ל הכנסת לשעבר ומקורבו של ריבלין, דן לנדאו, לא ימונה לתפקיד מנכ"ל בית הנשיא.

יממה לאחר סיום מערכת הבחירות הדרמטית והסוערת לנשיאות, וכעת ניתן לחשוף שאמש בשעה הדרמטית שבין הסיבוב הראשון לתחילת ההצבעה בסיבוב השני, הגיע השר גדעון סער לישיבות הסיעה של המפלגות החרדיות כדי לשכנע את החכי"ם החרדיים להצביע בסיבוב השני לרובי ריבלין.

אחד התנאים שהציבו במפלגות החרדיות בפני סער היה שהצבעה שלהם לריבלין מותנת בהבטחה לפיה דן לנדאו, מנכ"ל הכנסת לשעבר וידידו של ריבלין, לא ישמש כמנכ"ל בית הנשיא במידה וזה האחרון יבחר.

בין דן לנדאו לחברי הכנסת חרדים שוררת מערכת יחסים לא טובה (בלשון המעטה) עוד מזמן כהונתו כמנכ"ל הכנסת. ח"כ חרדי סיפר הבוקר לקוקר: "לנדאו נתן יחס גרוע מאד לחכי"ם החרדים, היה ביננו כעס אדיר. עכשיו שישלם את המחיר".

ההיכרות ביו ריבלין ללנדאו היא עמוקה ורבת שנים: בכנסת ה-15 שימש לנדאו כעוזרו הפרלמנטרי של ריבלין, ולאחר מינויו של ריבלין לשר התקשורת שימש לנדאו כ'ראש מטה השר'. בהמשך, כשמונה ריבלין ליו"ר הכנסת התמנה לנדאו לתפקיד מנכ"ל הכנסת, תפקיד שבו, כאמור, 'פתח חזית' מול המפלגות והחכי"ם החרדיים.

לאורך כל מערכת הבחירות לנשיאות ליווה לנדאו את ריבלין והיה מאנשי 'הכוורת' המובהקים, אולם לפי הסיכום האמור, העובדה הזאת לא תסייע לו לקבל את הג'וב הנחשק של משכן הנשיא.

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לאלא ראוי להוקיע אדם שעשה במסגרת תפקידו את שעשה. לא ברור במה מדובר וזה גם לא משנה. הרי כל מה שנעשה על ידי לנדאו במסגרת תפקידו כמנכ"ל הכנסת כלפי הח"כים החרדים וכלפי כל אחד אחר נעשה על פי הבנתו ןראייתו אז. מבלי לחוות דעה על מה שלא ברור שארע אז אשר בשל כך זעמו כל כך הח"כים החרדים עד שהתנו את תמיכתם בריבלין תמורת הדרתו של לנדאו מבית הנשיא, ראוי להאמר כי לא ראוי להם לח"כים החרדים להעמיד תנאי שכזה ולא ראוי לו לריבלין לאמץ התנייה שכזו. ברור שהדילמה שעמדה בפני ריבלין בשעה שבין שתי ההצבעות היא בעייתית כי מצד אחד עומדת הנשיאות ומצד שני עומד איש ראוי שנדרש להזיזו הצידה רק כי עשה מה שעשה במסגרת תפקידו (גם ם נעשה מה שנעשה בשוגג, באי ידיעה ומקווב שאף לא אחד מרמז שבזדון).
  מה יעשו בעלי תפקידים אחריןם בשירות הציבורי שנוכחים בסיטואציה הזו – האם להימנע מ"להרגיז" את ה"לקוחות" ולהיענות לכל דרישותיהם ו"בקשותיהם" באשר יהיו רק כדי לא להחמיץ את אהדתם האפשרית לתפקעד הבא – האם זה המסא שמבקשים הח"כים החרדים להעביר והאם זה המסר שריבלין הנשיא הבא של מדינת ישראל מאמץ לחיכו. גם אתם הח"כים החרדים וגם אתה ריבלין יותר טובים, יותר מוסריים וערכיים מזה. עשו התרת נדרים לעניין זה ושבו עם לנדאו כדי ליישר את ההדורים ובא למיון גואל ולבית הנשאי מנכ"ל ראוי שמכבד את העשייה הציבורית ואת שולחו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. דן לנדאו איש משכמו ומעלה. חכם, נעים הליכות וצנוע.

  הפסד של כולנו |
  הגב
 3. טפשונים חברי הכנסת החרדים ,בגלל כזה תנאי מפגר נתנו לבנט לחייך אחרי שהוא האחראי הבלעדי להרעבת ילדי החרדים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אדם שהזיק רבות לכל כך הרבה אנשים.הכנסת היום משלמת מחיר כבד על תקופת כהונותו.מינה אנשים ללא כל כישורים לתפקידי מפתח.בסופו של יום הגיע הזמו שישלם את המחיר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. יש דוברים חרדים בוועדות הכנסת. בגלל לחץ של ח"כים חרדים ויתרו על נושאים רבים במחבני הקבלה ולמרות זאת זה לא עזר לעוזרים של אותם ח"כים. כנראה שזוהי מידת היושר של אותם ח"כים שכשהעולם לא מתנהל לפי רצונותיהם מוכנים להשחית הכל. על עניין "המידות" הם כנראה לא שמעו, יושר מהם והלאה…

  יואב חותמו של הקב"ה אמת. לא לשכוח |
  הגב
 6. ברור שזה לא נכון, בכל אופן, אם הדבר יתברר כאמיתי ההפסד הוא כולו שלנו. דן לנדאו אדם ישר משכמו ומעלה!!
  יכול רק לתרום למוסד הנשיאות, כפי שתרם רבות לכנסת.

  יאיר |
  הגב
 7. בגלל לנדאו אין דוברים חרדים לועדות הכנסת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • כנראה שאתה לא מכיר אותו. הפסד שלך.
   אדם מיוחד במינו, טרם רבות לחברה!

   יאיר |
   הגב
   • אם אכן כך מאוד חבל ולא רציני. שישבו הח"כים החרדים עם ריבלין ועם לנדאו ויחבנו את הדברעם כמו אנשים תרבותיים כפי שאנו רוצים להאמין שהנם. האופציה של חיסול חשבונות לא ראויה ולא נכונה לאף אחד בוודאי שלא למוסד הנשיאות ולא לח"כים החרדים. תתעלו נא על עצמכם כדי להוכיח שיתמנה מנכ"ל טוב לבית הנשיא ולא ברירת מחדל. לנדאו עשה רבות וטובות לכנסת וכך גם יעשה בבית הנשיא שאליו כבר יוכל להגיע למוד ניסיון ולמוד לקחי העבר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב