צפו: כוכב לכת נחשף: כדור הארץ מס' 2 (וידאו)

במסיבת עיתונאים מיוחדת של נאס"א נחשף כוכב הלכת הדומה ביותר לכדור הארץ שנמצא עד כה מחוץ למערכת השמש.

במסיבת עיתונאים מיוחדת של נאס"א נחשף כוכב הלכת הדומה ביותר לכדור הארץ שנמצא עד כה מחוץ למערכת השמש.

סוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) בהודעה מיוחדת הודיעה הערב כי הכוכב המכונה  Kepler-452b, גדול ב-60% מכדור הארץ. הוא נמצא ב"אזור ישיב" – כינוי לאזור בחלל שבו מתקיימים תנאים המתאימים לקיום חיים בדומה לתנאים המאפשרים חיים בכדור הארץ. הכוכב חג סביב לכוכב דמוי שמש, שדומה בגודלו ובבהירותו לשמש שלנו, אך ישן הרבה יותר.

"התגלית המרגשת הזאת מקרבת אותנו צעד אחד נוסף למציאת כדור הארץ 2.0", אמר ג'ון גרונספלד, מנהל המשימות המדעיות במטה נאס"א בוושינגטון. המטרה המרכזית של טלסקופ החלל קפלר, ששוגר לפני שש שנים, הייתה למצוא כוכבי לכת דומים ככל הניתן לכדור הארץ.

צפו (באדיבות רשת)

הכוכב התגלה במרחק של 1,400 שנות אור מכדור הארץ, בקבוצת הכוכבים "ברבור" (קיגנוס) והוא מקיף את השמש שלו במשך 385 ימים, במרחק זהה כמעט למרחק של כדור הארץ מהשמש. עד כה התגלו כ-10 כוכבי לכת שמועמדים לאכלס חיים, כלומר – לא חמים מדי ולא קרים מדי ומקיפים שמש דומה לשלנו.

בשלב זה עדיין לא ברור האם על הכוכב נמצאים סימנים ליסודות אורגניים – פחמן ומימן – אבל לפחות על הנייר, תנאי היסוד לקיומם של חיים מתקיימים בו.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ישן הרבה יותר?
  מה אתם כאן? מאמינים באבלוציה?
  תמחקו את זה מהר!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. "שדומה בגודלו ובבהירותו לשמש שלנו, אך ישן הרבה יותר" עם כל הכבוד לנאס"א אי אפשר לכתוב כפירה ושטויות, השמש שלנו נבראה ביום הרביעי לבריאת העולם וכן כל הכוכבים, כך שא"א שמשהו בשמים יוכל להיות "ישן יותר".

  מיקי |
  הגב
  • אתה תועה לצערי, אם תברר קצת תדע שהשי"ת ברא "עולם ישן" כלו' שהשי"ת ברא דברים בני מליוני שנים [וזה הסיבה שיש עצים עם מליוני טבעות -זה משום שבבריאת העולם הם נבראו ישנים] וא"כ גם אם נאס"א לא התכוונו שלא לכפור -כפירה אין כאן מה שכן אולי יש מקום לשיפור הניסוח

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב