נחשף לאור לאחר 400 שנה השחזור המופלא והמדויק של הגדת פסח מהדורת ויניציאה שפ"ט. שחזור שנעשה כולו בעבודת יד • גלריית תמונות בלעדיות

במיצג ראווה מכובד ומרשים הציג ר' מרדכי נתן מילר נשיא "מילר ספרים אומנות ויודאיקה" את השחזור המדויק של הגדת הפסח מהדורת 'ויניציאה' שהודפסה לראשונה לפני כ 400 שנה בוונציה איטליה.

לרגל חג הפסח הבעל"ט השיקו בחברת 'מילר ספרים אומנות ויודאיקה' את הגדת הפסח המפוארת מהדורת ויניציאה שפ"ט. אחת מהגדות הפאר הראשונות שיצאו לאור לפני כ 400 שנה. הגדת ויניציאה הודפסה באיטליה לראשונה בשנת שס"ט (1609 למניינם) על ידי המדפיס הנודע ר' ישראל הזפורני. ולאחר 20 שנה בשנת שפ"ט (1629 למניינם) נדפסה ההגדה מחדש על ידי משה בן גרשון פרינץ. מלאכת השחזור שערכה מספר שנים שכללו אלפי שעות עבודה הגיעה לסיומה כעת לקראת חג הפסח. על גבי מגילת קלף כרוכה בכריכת עור עתיק מפוארת שוחזרו בדיוק רב ציורי ההגדה העתיקה שבמקור הודפסה על גבי קלף בשחור לבן על ידי לוחות עץ חרוטים ביד, מה שנחשב אז כפסגת הטכנולוגיה. במלאכת שחזור ההגדה הושקעו עמל וממון רב כאשר את כל ציורי ההגדה ושערי העמודים צבעו ביד אומן תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים ויקרים. ריקועי השערים והציורים הוטבעו בזהב טהור 24 קראט במלאכת מחשבת עבודת יד. סוחרי ואספני היודאיקה בארץ ובעולם היללו את ההגדה והכריזו עליה, כפאר יצירת היודאיקה העכשווית. לאחר מלאכת השחזור הודפסה מהדורה מצומצמת של הגדות 'ויניציאה' בעיבוד מדויק של המקור המשוחזר. ההגדה מוצעת לרכישה במהדורת מתנה מוגבלת בחנויות 'מילר' ובחנויות הספרים המובחרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.