נחשף: לא שמר נגיעה – והביא לביטול הנישואין של עודד גז

בעלון "מצב הרוח" מפרסמים פרטים חדשים על ביטול נישואיו של סרבן הגט המפורסם עודד גז. הדיינים השתמשו בעילת עבירותיו של העד – כפתח ליציאה מהקידושין

השבוע התפרסם כי סוף סוף הצליחו דיינים להביא לסיומה של אחת מפרשיות עגינות הגט המפורסמות בישראל, של סרבן הגט עודד גז, כאשר בית הדין הרבני בחיפה התיר את הנישואין בין ג', רעייתו של גז, לעודד גז.

עשו השתמשו בעצם בפתרון ההלכתי המוכר של פסילה רטרואקטיבית של אחד העדים החותמים על הכתובה, ובכך הכריזו על הנישואין כבטלים ועל בני הזוג כרווקים.

עלון השבת 'מצב הרוח', שמתפרסם בבתי הכנסת של הציונות הדתית,  מביא השבוע פרטים חדשים כיצד הצליחו הדיינים לבטל את הנישואין. על פי הדיווח בעיתון, שצוטט ב'ישראל היום', רבנים שעסקו בפרשה חיפשו את העדים בחתונת בני הזוג ומצאו אותם – אחד רב קהילה, ואילו השני, חברו של גז, רווק בשנות השלושים לחייו המתגורר בירושלים. הרבנים ישבו ביחד עם העד וחיפשו "עדויות לחטאים" שחטא בתקופה שבה שימש כעד וכך יפסלו את הנישואין.

ובכן, העד סיפר כי הוא אינו נוסע בשבת ברכב אך בעבר ערך עסקה מסוימת בשבת, אך לא נמצאו לה עדים וגם לא אסמכתאות, ולכן בית הדין התקשה לקבל זאת. בסופו של דבר הסתמכו הדיינים על עילת "פרוץ בעריות" – העובדה שאותו העד לא שמר נגיעה מנשים, זאת בנוסף לחטאים הקשורים לשמירת כשרות בחו"ל.

הדיינים צירפו את כל הדברים, ובהתייעצות עם רבנים ספרדים מוכרים החליטו כי גם ההגבלה הדתית המוכרת של "אין אדם משים עצמו רשע" לא רלוונטית במקרה הזה, סמכו על כך שעדותו של העד נאמנה ולמעשה עדותו על הליך החופה והקידושין פסולה, וממילא בני הזוג מעולם לא היו נשואים, ובכך יתרו את החפץ בגט.

יצוין כי העיתון 'יתד נאמן' יצא אתמול במתקפה חריפה נגד ביטול הנישואין בדרך זו, שמסתבר שלא הייתה מקובלת על הרבנים החרדיים כלל וכלל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.