"ילדי עזה משמשים מגן אנושי לחמאס"

בישראל וגם באו"ם מגנים את ארגון הטרור הפלסטיני, לאחר שנחשפה מנהרה של טרוריסטים מתחת לבית ספר של אונר"א ברצועה

בישראל מגיבים בחריפות לגילוי שלפיו בימים האחרונים אותה מנהרת טרור השייכת לזרוע הצבאית של חמאס, מתחת לבית ספר השייך לסוכנות האו"ם לפליטים – אונר"א.

הנושא היה נשאר מתחת לפני השטח ככל הנראה, כיוון שבאונר"א וחמאס הגיעו לסיכומים לפיהם חלק המנהרה שעבר מתחת לבית הספר ייהרס באופן מיידי.
אלא שהעניין נחש, ובאונר"א הזדרזו לפרסם הודעת גינוי. "אנו מגנים את קיום המנהרות והסיכון של אנשי הצוות שלנו", אמרו בארגון, אבל לא יצאו במפורש נגד חמאס.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, הגיב בחריפות. "האמת נחשפה, החמאס משתמש בילדי עזה כמגנים אנושיים. אין גבול לציניות והאכזריות של החמאס שמנצל את בתי הספר של האו"ם לפעילות טרור רצחנית. במקום לחנך את ילדי עזה, בתי הספר של אונר״א הפכו לבסיסי טרור להוצאת פיגועים נגד ילדי ישראל".

דנון קרא למזכ"ל האו"ם ולמועצת הביטחון להתערב באופן מיידי ולהגביר את הפיקוח על פעילות אונר״א לאור גילויי קשרים בין אונר"א לחמאס בחודשים האחרונים: "האו"ם צריך לפעול באופן מיידי כדי להבטיח שמתקני האו"ם לא משמשים כמגנים לתשתיות הטרור של החמאס".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי מסר: "חשבנו במערכת כיצד להגיב על הזלזול המתועב בחיי ילדים, אך החלטנו לבסוף לשאיר זאת לעיתון 'אל-עכאז' הסעודי שנכתבו בו אתמול השורות הבאות: 'חמאס היא זו שמובילה את את עזה לאסון הומניטרי בכך שהיא משתלטת ומחרימה את הסיוע ההומניטרי, בנוסף לכך שהיא מאיימת על חיי התושבים באמצעות המנהרות שהיא חופרת תחת בתי הספר ובתי החולים, וזאת כדי לנצל אותם כמגן אנושי. ברור כשמש כי העולם הערבי כולו הבין שארגון הטרור חמאס הוא זה שהורס את רצועת עזה ומחסל כל סיכוי של עתיד טוב לעזתים. אולי הגיעה העת שיבינו זאת תושבי הרצועה בעצמם".

כזכור, ביום חמישי סיירה שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי במנהרה של חמאס שאותרה לפני מבצע צוק איתן. היא שמעה מתושבי אזור עוטף עזה על החשש הכבד שלהם מטרור המנהרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.