נחשפה מנהרת טרור מרצועת עזה ועד לקיבוץ עין השלושה- "ממנהרות הטרור המתקדמות ביותר"

הבוקר (א') הותר לפרסום, כי צה"ל חשף מנהרת טרור בשבוע שעבר, שאורכה מעל קילומטר וחצי ובחלק מהקטעים לאורכה בעומק של כ-15 מטרים מתחת לאדמה. המנהרה נחפרה משטח רצועת עזה עד לקיבוץ עין השלושה שבמועצה האזורית אשכול.

 עם חשיפת המנהרה נסגר האזור, מחשש כי מדובר במנהרת תופת וכוחות גדולים של צבא מיחידת יהל"ם (היחידה המיוחדת של חיל ההנדסה) הוקפצו למקום, על מנת לשלול את האפשרות כי המנהרה ממולכדת.

גורמי צבא מעריכים, כי המנהרה נועדה ככל הנראה לחטיפה או לביצוע פיגוע גדול באמצעות החדרת חומרי נפץ לתוכה. המנהרה נחשפה בעקבות טענות של תושבי המקום על שמיעת חפירות ורעשים לא ברורים מתחת לאדמת היישוב.

במנהרה אותרו חללים שיועדו לאחסנה ופיצוץ של חומרי נפץ בכמויות גדולות, ומסילות עם קרונות לשינוע מהיר של חוליית מחבלים ונמצאו בה אמצעי תאורה.

דובר צה"ל, תת אלוף יואב פולי מרדכי אמר כי "זו אחת ממנהרות הטרור המתקדמות ביותר שנחשפו בשנים האחרונות".

חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול, אמר על חשיפת המנהרה: "המנהרה נחשפה בזמן ובכך נמנע אסון. שיתוף הפעולה בין החקלאים שחורשים את השדות סמוך לגבול עד התלם האחרון לבין צה"ל שמגן עליהם, הוכיח את עצמו. אנחנו סומכים לחלוטין על צה"ל ועל כיתת הכוננות שלנו שמאפשרים לנו להמשיך את שגרת חיינו".

ביישובי עוטף עזה דרשו הבוקר, ראשי המועצות,  לבטל את כוונת צה"ל להפסיק את אבטחת היישובים הסמוכים לגדר המערכת ומימון רכבי הביטחון הממוגנים. "מדובר בהחלטות תמוהות ומנותקות מהמציאות" אמרו ראשי המועצות.

רק בשבוע שעבר, דיבר הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, על תרחישי המלחמה אותם תיאר במילים: "שהמציאות בהם יכולה לעלות על כל דמיון".

הבוקר מתברר, שהתרחישים אינם דמיוניים כלל, ויש להיערך לכל תרחיש אפשרי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.