נסתם הגולל: השר ליצמן התפטר מהממשלה – צפו

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש כעת את מכתב ההתפטרות מהממשלה, שייכנס לתוקף בתוך 48 שעות. ליצמן: "ברכבת ישראל הפכו את השבת ליום השיפוץ הלאומי"

למרות המחשבה של רבים שאולי יהיה שינוי של הרגע האחרון, שר הבריאות ליצמן עמד הבוקר (א') במילתו, והתפטר מהממשלה לפני דקות אחדות.

ליצמן, שר הבריאות עד לפני מס' דקות, הגיע הבוקר ללשכת מזכיר הממשלה צחי ברוורמן, והניח על שולחנו את מכתב ההתפטרות מהממשלה, זאת כאמור עקב עבודות הרכבת בשבת והתראותיו של ליצמן על חילול השבת הנרמסת בראש חוצות.

גורמים שנכחו במקום, טוענים שליצמן היה זחוח. "הוא לא שמח לעשות את זה, פשוט לא הייתה לו ברירה", אמרו בלשכתו.

יצוין כי ההתפטרות תיכנס לתוקף תוך 48 שעות מרגע הגשת המכתב.

בהצהרתו לתקשורת אמר ליצמן: "בכל הדורות ידענו ששומרים על השבת זה הברית בין עם ישראל לבוראו. לצערי רכבת ישראל הפכו את יום השבת ליום השיפוץ הלאומי. הדבר הזה בניגוד להסכם הקואליציוני ובניגוד לסטטוס קוו".

צפו בהצהרה:

כשנשאל על הצבעתו מעתה, עם הממשלה או נגדה, הצהיר: "מחר אצביע עם הממשלה, אחר כך – נראה".

מכתב ההתפטרות

במכתב ההתפטרות נכתב: "לכבוד מכובדי הנעלה מר בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל. הנני להודיעך כי בהמשך להודעתי אליך, הריני מתפטר מן הממשלה בה כיהנתי בתפקיד שר הבריאות. החלטה זו באה בעקבות ביצוע עבודות בשבת בפרהסיה בידי רכבת ישראל.

"לאורך כל הדורות שמר עם ישראל את יום השבת כערך עליון, כפי הנאמר בתורתנו הקדושה: "ושמרו בני ישראל את השבת לדורותם ברית עולם. ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם" (שמות לא,טז). גם במדינת ישראל ידענו לשמור על יום המנוחה כאות של קדושה ומנוחה. משכך, איני יכול לקחת אחריות על חילולי שבת הפוגעים בערכי מסורת ישראל, מנוגדים לסטטוס קוו ומהווים קו אדום מבחינתי.

"כידוע לך, ניסיתי למנוע את חילולי השבת ברכבת ישראל בכל דרך, אך משלא הצלחתי, לא אוכל עוד לשאת באחריות מיניסטריאלית לפגיעה קשה באחד מערכי הנצח של העם היהודי, שהוא יום השבת.

"אני מתפטר מתפקידי בראש מורם ובתחושת שליחות יהודית. אני שמח על הזכות שהיתה לי לשפר ולקדם את מערכת הבריאות בישראל, במהלכים ורפורמות חשובות לטובת אזרחי ישראל מכלל האוכלוסיות והמגזרים. אמשיך לפעול למען הציבור בכל דרך ובכל מקום. בכבוד רב, הרב יעקב ליצמן, ח"כ, שר הבריאות".

בתוך כך, החקיקה בעניין השבת מתעכבת בגלל ביורוקרטיה, אך הח"כים החרדים מתכוננים לחקיקה הזו בכל הכח במהלך השבועות הקרובים.

בעקבות הגשת מכתב ההתפטרות של השר ליצמן, בקואליציית שבת שוויון תוקפים בחריפות את הקואליציה ואומרים כי היום זהו תחילת הסוף של זהותה היהודית של מדינת ישראל.

רועי לחמנוביץ מנכ"ל קואליציית שבת שוויון: "אני פניתי בכתב בשם סוחרים להופיע בפני נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרה"ג שלום כהן שליט"א, במטרה להביא בפניו את מצוקת הסוחרים בעקבות פגיעה בשבת כיום מנוחה.

"השר ליצמן הוכיח היום כי הוא מגן השבת עבור מי המבקש לקיים שבת קודש ועבור מי המבקש לנוח ממלאכתו בשבת.  אין לי ספק שהשר דרעי וח"כ גפני לא ישנים בשקט כאשר עובדים יהודיים נאלצים לחתום על טופס שהם 'חסרי דת'.

"תם הזמן לדיבורים. רק ביצור השבת כיום מנוחה ממסחר ומפעולות הרומסות את השבת כסמל העם היהודי ימנעו ממשלה זו להגיע לסוף דרכה. קיימים פתרונות, צריך רק לרצות ליישמן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זעקת בני ישראל

  אשריך!!! אין כמו ליצמן!!! אומר ועושה!! גוזר ומקיים!!! לאורך כל הדורות שמר עם ישראל את יום השבת כערך עליון, כפי הנאמר בתורתנו הקדושה: "ושמרו בני ישראל את השבת לדורותם ברית עולם. ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם" (שמות לא,טז). גם במדינת ישראל ידענו לשמור על יום המנוחה כאות של קדושה ומנוחה. עכשיו ליצמן "המלך"!!! כל הכבוד לך!!! השבת תחזיר לך ובגדול!!! עכשיו רואים בחוש כי ד' הוא האלוקים אין עוד מלבדו!!!

  ולדרעי וגפני לא אכפת שום דבר מהשבת, איזה בושה וחרפה, כנראה שהשבת לא מעניינת אותם רק הכסא והכסף יענה את הכל, איזה בושה לחרדים המצביעים להם. ואחרי זה ירצו ששוב נצביע להם בבחירות, אבל… דרעי וגפני לא נשכח לכם את החילול שם שמים שאתם גורמים, הנה במדינת ישראל מחללים את "שבת קודש" ואתם שותקים כבהמות ממש, והכל כאילו בשם הרבנים שלכם [גדולי המועצת] שאומרים לכם לשתוק ולא למחות על ה"שבת קודש".

  כל הכבוד לליצמן על שהוא מכבד את השבת! כנראב שליצמן חוזר בתשובה על שחידוש גזירת גיוס השמד והזומה. הקדוש ברוך הוא יחתר לו חתירה מתחת כסא כבודו ויקבל תשובתו של ליצמן על שנהיה שר בכנסת המינים. עכשיו ליצמן מקדש שם שמים ברבים! איזה זכות גדול!!!
  ומספרים על המלך מנשה (ממלכי יהודה בסוף תקופת הבית הראשון) שנפל בשבי ביד חיילי מלך אשור. הם הביאוהו לארצם וגזרו את דינו למות. נתנו אותו בתוך דוד של נחושת בעל תחתית כפולה, והחלו להסיק תחתיו את האש. כיוון שראה את מצבו הנואש, התחיל מנשה להתפלל אל כל האלילים והפסילים שהכיר ר"ל.
  לא היתה עבודה זרה שלא פנה אליה לעזרה, וכמובן, אין קול ואין קשב, והאש ממשיכה לבעור. אז נזכר מנשה שאביו (המלך חזקיהו) לימד אותו בילדותו את הפסוק: "בצר לך ומצאוך… ושבת עד ד' אלוקיך ושמעת בקולו" וגו' (דברים ד', ל').

  בדקה 99 החליט מנשה בליבו: אעשה נסיון. אני קורא ומתפלל אל ד'. אם הוא יענה לי ויציל אותי מה טוב. ואם לא הוא וכל שאר האלילים שווים – אין בהם ממש ח"ו. והיו מלאכי השרת סותמין את חלונות הרקיע, שלא תתקבל תפילתו לפני הקדוש ברוך הוא, ואומרין לפניו: רבונו של עולם, אדם שהעמיד פסל בבית המקדש, כלום יש לו תשובה? ענה להם הקדוש ברוך הוא: אם איני מקבלו בתשובה, זוהי נעילת דלת בפני כל בעלי התשובה. מה עשה הקדוש ברוך הוא? חתר לו חתירה תחת כסא כבודו, ושמע את תחינתו והצילו. (מדרש).

  הרינו למדים, כי אין מצב שבו אדם מרוחק לחלוטין מבוראו. בוודאי שחטאים גורמים לאדם להתרחק, והדרך חזרה ארוכה וקשה יותר, אך תמיד תימצא הדרך, ובפרט באדם שמקדש שם שמים ברבים כמו הרב ליצמן. וכאשר יגיע לחרטה והתשובה, ימצא את השער בשמים פתוח, ואת יד הבורא המושטת אליו לקבלו, להסיר ערלת לבו ולהערות עליו רוח טהרה ממרומים, שתפקח עיניו ונשמתו לראות, ותעיר לבבו להרגיש, כי ד' הוא האלוקים אין עוד מלבדו.

  ליצמן מקדש שם שמים |
  הגב