נחתם ההסכם בין ישראל לטורקיה

למרות מחאת המשפחות נחתם ההסכם עם טורקיה: "בשעה טובה דר" דורי גולד מנכ"ל משרד החוץ חתם על ההסכם עם טורקיה", נמסר מדובר משרד החוץ. { לאחר נתק}

למרות מחאת משפחות החללים, הודיע הבוקר (שלישי) משרד החוץ הטורקי על כך שנחתם הסכם הפיוס מול ישראל.

הודעה דומה יצאה דקות לאחר מכן גם ממשרד החוץ הישראלי . "בשעה טובה דר" דורי גולד מנכ"ל משרד החוץ חתם על ההסכם עם טורקיה", נמסר מדובר משרד החוץ.

אתמול הוצגו לשרים פרטי ההסכם, ולאחר שהשר בנט עיין בהם הוחלט כי שרי מפלגתו החברים בקבינט – יתנגדו להסכם. "אסור למדינת ישראל לשלם פיצויים לטרוריסטים שניסו לפגוע בצה"ל", טענו ב"בית היהודי". אתמול הודיע גם שר הביטחון אביגדור ליברמן כי לא שינה את עמדתו, לפיה הוא מתנגד למהלך.

במסיבת העיתונאים שכינס ראש הממשלה ברומא הבטיח ראש הממשלה כי ההסכם "יגן על חיילי צה"ל", ואינו כולל בתוכו את הסרת הסגר הימי על רצועת עזה. למרות זאת, בהצהרה מקבילה באנקרה, הצהיר ראש הממשלה הטורקי כי "ההסכם יקל מאד את הסגר המוטל על תושבי עזה".

 

"ישראל הגיעה להסכם בעל חשיבות אסטרטגית למדינת ישראל, לביטחון, ליציבות האזורית ולכלכלת ישראל", אמר נתניהו. "המזרח התיכון בטלטלה והמדיניות שלי היא לייצר אי של יציבות באזור הבלתי יציב הזה. אנחנו עושים זאת עם שכנותינו הקרובות, אנחנו עושים זאת עם יוון וקפריסין, עם רוסיה, גם עם טורקיה וכמובן עושים את כל זה בתיאום מלא עם בעלת בריתנו הגדולה ארה"ב. ישראל וטורקיה הן שתי מעצמות באזור והנתק בינינו לא הועיל לאינטרסים שלנו ומנע מאיתנו לשתף פעולה במקרים שהיה בכך צורך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.