נחתם הסכם היסטורי המסדיר לראשונה את זכויות מאות עובדי רשות האוכלוסין

יקבלו עובדי הלשכות תוספת שכר חודשית קבועה בגובה 833 שקל

ההסכם מסדיר חלוקת מענקים ותגמולי שכר שונים לכ-700 עובדי המטה ולשכות רישום האוכלוסין ברחבי הארץ, לאור העומסים שנוצרו בתקופה האחרונה והגדלת שעות העבודה הנדרשות להנפקת התעודות הביומטריות החדשות *** במקביל, ההסכם כולל בשורה לכלל הציבור הישראלי – הרחבת ימי קבלת הקהל בלשכות בשעות אחר הצהריים

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר הפנים אריה דרעי, הממונה על השכר באוצר ערן יעקב, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה פרופ' שלמה מור יוסף ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי חתמו היום (ה') על הסכם קיבוצי היסטורי המסדיר לראשונה את זכויות מאות עובדי הרשות בעידן הנפקת התעודות הביומטריות. במקביל, ההסכם כולל בשורה משמעותית לציבור הישראלי – הרחבת שעות קבלת הקהל בלשכות.

בנוסף לשותפים שלקחו חלק במעמד החתימה על ההסכם, בניהול המו"מ לגיבושו השתתפו גם מחזיק תיק רשות האוכלוסין בהסתדרות עובדי המדינה רן קופל, ראש ענף משרדי ממשלה בממונה על השכר חנן לזימי, סמנכ"ל בכיר למש"א ומנהל ברשות האוכלוסין נאיף הינו ויו"ר אגף הפנסיה, הביטוח ושוק ההון בהסתדרות עו"ד מיה פרי-אלתרמן.

עוד לקחו חלק בחתימה על ההסכם יו"ר מועצת עובדי רשות האוכלוסין שני שבתוב, יו"ר ועד מנהל רישום אוכלוסין מירה אסרף, יו"ר ועד עובדי המטה ברשות קרן יוסף, עו"ד אורלי ישי-גנץ מהלשכה המשפטית של אגף השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר ועו"ד מירי מלכי מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי אשר ליוותה משפטית את המו"מ מצד ההסתדרות.

ההסכם, שתוקפו עד לסוף שנת 2020, חל על כ-600 עובדי לשכות רישום האוכלוסין הפרוסות ברחבי הארץ ועל כ-100 מעובדי מטה הרשות הממוקם בירושלים. ההסכם יסדיר את העבודה על תעודות הזהות והדרכונים הביומטריים על פי "החוק הביומטרי" שאושר מוקדם יותר השנה. במסגרת זאת נקבעו הוראות הנוגעות לשעות הפעילות של העובדים בשעות אחר הצהריים והערב, והתגמול הראוי על עבודתם. זאת בייחוד לאור העומסים הכבדים שנוצרו בלשכות בתקופה האחרונה והגדלת כמות הזמן הנדרשת להנפקת התעודות החדשות.

חלקו הראשון של ההסכם קובע כי עבור תקופת הפיילוט הביומטרית (במחצית הראשונה של 2017) יקבלו עובדי הלשכות מענק חד פעמי בגובה 8,000 שקל. עובדי המטה המוצבים במרכז המידע של הרשות, עובדי אגף רישום ומעמד ועובדי יחידת ארבל (האמונים על ההכנה הפיזית של התעודות) יקבלו אף הם מענק בגובה דומה. שאר עובדי המטה יקבלו מענק בגובה 5,000 שקל.

עוד נקבע בחלקו הראשון של ההסכם כי בגין הכנסת האלמנט הביומטרי למערכות יקבלו עובדי הלשכות תוספת שכר חודשית קבועה בגובה 833 שקל. עובדי אחרים כגון עובדי המטה יקבלו תוספת בגובה 500 שקל.

חלקו השני של ההסכם טומן בחובו בשורה לציבור הישראלי, שכן הוא מסדיר ומאפשר להוציא לפועל את התוכנית להרחבת זמן קבלת הקהל בלשכות רישום האוכלוסין, אשר כיום נפתחות פעמיים בשבוע גם בשעות אחר הצהריים. ההסכם יאפשר את פתיחתן עד ארבע פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים.

הצדדים הסכימו על הגדלת הסכום שיקבלו מי שיעבדו בזמן קבלת קהל אחר הצהריים, מ-72 שקל ל-96.5 שקל. ההסכם מסדיר לראשונה גם תגמול עבור תורנות ערב, שנקבע על 96.5 שקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.