נחתם הסכם הפיוס בין חמאס לפת"ח: "אבו מאזן יגיע לעזה"

 כל הפלגים הפלסטינים חתמו על הסכם ההסכמה הלאומית לפיו  3,000 שוטרים יעברו מהגדה המערבית לעזה והם יהיו האחראיים על מעברי הגבול 

בקהיר הושג היום פיוס היסטורי פנים -פלסטיני בין חמאס לפת"ח. בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען, דווח כי הושגה הסכמה על יישוב ופתרון המשבר ההומניטרי בעזה; מסירת המעברים והגבולות לטיפול המשמר הנשיאותי; והקמת ועדות מעקב משותפות שיאחדו את הסמכות, המשפט והנשק ברשות. עם זאת, סמכותו של ארגון הטרור טרם ברור.

כל הפלגים הפלסטינים חתמו על הסכם ההסכמה הלאומית לפיו  3,000 שוטרים יעברו מהגדה המערבית לעזה והם יהיו האחראיים על מעברי הגבול.  על פירוק חמאס מנשקו טרם הושגה הסכמה, כמו כן אבו אמזן צפוי להגיע לעזה לאחר שנים בהם נמנע להגיע לבירת חמאס.

מלשכת ראש הממשלה נמסר היום (חמישי) בתגובה כי כל פיוס בין הצדדים חייב לכלול עמידה בהסכמים בינלאומיים, עמידה בתנאי הקוורטט ובראשם הכרה בישראל ופירוק חמאס מנשקו, "המשך חפירת מנהרות, ייצור טילים וייזום פעולות טרור כנגד ישראל מנוגד לתנאי הקוורטט ולמאמצי ארצות הברית לחידוש התהליך המדיני", נמסר מלשכת נתניהו. "כל עוד חמאס לא יתפרק מנשקו וממשיך לקרוא להשמדת ישראל, ישראל רואה בו אחראי לכל פעולות טרור שמקורן בעזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.