נחתם הסכם שיתוף פעולה בין ברדיצ'ב ללוד

סילי מזור, ראש העיר ברדיצ'ב שבאוקראינה המבקר בישראל בימים אלו, התארח השבוע בלשכתו של ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו.

סילי מזור, ראש העיר ברדיצ'ב שבאוקראינה המבקר בישראל בימים אלו, התארח השבוע בלשכתו של ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו.

השניים חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בין 2 הערים בתחומי החינוך, התרבות, הספורט, הדת והתיירות, ושמירה על המורשת ההיסטורית המפוארת לרבות חילופי משלחות נוער וארגון אירועים משותפים. זאת במטרה להדק את יחסי הידידות בין לוד לברדיצ'ב בפרט, ובין שני העמים בכלל.

ברדיצ'ב, העיר הגדולה במחוז ז'יטומיר שבאוקראינה (אחרי ז'יטומיר עצמה) ידועה כמי שהייתה עיר ואם בישראל. על-פי המסורת, היא אף הוקמה בידי יהודי – ר' ליבר הגדול. בברדיצ'ב מתגוררים כיום כ-86,000 תושבים, כולל אוכלוסייה יהודית גדולה אשר צמחה עם השנים והפכה את ברדיצ'ב למרכז היהודי הגדול ביותר באזור.

בעיר נמצא ציונו של רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, מגדולי האדמו"רים החסידיים, הידוע בכינויו "סנגורם של ישראל", כמי שנהג להגן וללמד זכות על כל יהודי, גם אם פשע או חטא.

בטקס חתימת ההסכם השתתף גם הרב משה טלר, מנהל בית חב"ד וראש הקהילה היהודית בברדיצ'ב.

ראש-העיר לוד, עו"ד רביבו, אמר: "אני שמח לחתום על הסכם שיתוף פעולה עם ראש העיר ברדיצ'ב. יש בלוד לא מעט תושבים יוצאי ברדיצ'ב, שתי הערים דומות מאוד בגודלן, במספר תושביהן ובתהליכי ההתפתחות שהן עוברות ואני משוכנע כי שיתוף הפעולה יחזק את הקשר בין לוד למוסדות הדת והקהילה היהודית בברדיצ'ב, ויקדם את שתי הערים בתחומים המשתפים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.