נחתם הסכם: 20 אלף פועלים מסין לענף הבנייה

זרז משמעותי בעלויות הבנייה וכן בקיצור זמן הבנייה{כלכלה}

היום נחתם הסכם רשמי בין הסינים לבין המשלחת הישראלית ההסכם נחתם בטקס רשמי שהתקיים בין הסינים לבין המשלחת שיצאה לביקור בסין .
שנים רבות עמדו הסינים בסרובם לחתום על הסכם מסוג זה עד אשר התרצו זה עתה.

יתרונם הגדול של הפועלים הסינים יצא למרחוק בזכות חריצותם ותפוקת העבודה הגבוהה אותה הם מסוגלים לתת לכן במרוצת הזמן הפכו למבוקשים עד מאודה. התקווה הגדולה הינה שכינסתם לשוק העבודה בתחום הבנייה יהווה זרז משמעותי בעלויות הבנייה וכן בקיצור זמן הבנייה דבר שיכול בסופו של דבר להביא לידי הוזלת הדיור אף הוא .

שר האוצר, משה כחלון אמר על ההסכם: "אחרי מאמצים שנמשכו יותר משנה וחצי אני שמח שנציגנו חתמו היום על הסכם להבאת אלפי עובדים סינים שיהוו זריקת מרץ לפתרון משבר הדיור. ההישג הזה הוא התחלה מצויינת לשנת 2017 לאחר ששנת 2016 הסתיימה עם שיא כל הזמנים בתכנון ושיווק קרקעות ועשרות אלפי עסקאות במסגרת תכנית מחיר למשתכן. נמשיך את המאבק שלנו עבור הזוגות הצעירים עד לפתרון משבר הדיור."

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "החתימה על ההסכם היום, היא צעד נוסף לפתרון משבר הדיור. היום מדינת ישראל מסוגלת לבנות כ- 40 אלף יחידות דיור בשנה והיעד שלנו הוא להגיע ל60 אלף יחידות דיור בשנה. על מנת להגדיל את היצע יש לפעול להבאת טכנולוגיות חדישות מחד, והעסקת כוח אדם מיומן בענף הבנייה מן הצד השני. כניסת העבדים הסינים תביא לקיצור משמעותי במשך הבניה ולהוזלת העלויות במיוחד עבור הזוגות הצעירים ומחוסרי הדיור".

שר הפנים, אריה דרעי,התייחס אף הוא להסכם ואמר : תקופה ארוכה אנו נמצאים במשא ומתן עם ממשלת לסין והחתימה על ההסכם מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בכל ענף הבנין ויסייע בפיקוח ובליווי העסקת עובדי הבנין מסין אך מעל הכל-תם הפרק העגום של גביית דמי תיווך לא הגיוניים ממי מגיע לכבוד בישראל״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.