"ניאבק בכל מי שינסה לפגוע בנו"

הממשלה התכנסה לישיבה חגיגית בבית העצמאות בתל אביב, במלאת 70 שנה להכרזת המדינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום (ו'), ה' באייר תשע"ח, את שרי הממשלה לישיבת ממשלה חגיגית בבית העצמאות במלאת 70 שנה להכרזת המדינה.

נתניהו אמר בפתח הישיבה, "אנחנו מקיימים היום את ישיבת הממשלה המיוחדת הזאת, במסגרת חגיגות ה-70 הנפלאות למדינת ישראל. כולנו השתתפנו באירועים המרגשים לציון 70 שנות עצמאותנו. מה שבלט מאוד באירועים הללו זו השמחה העממית. אזרחי ישראל גאים במדינה שלנו. הם אוהבים אותה, והם יודעים להעריך את הישגיה בכל תחום. השמחה והגאווה אינן באות מצו מגבוה – הן בוקעות מן הלב".

"הקמת המדינה יצרה מרכז לאומי לעמנו, שאין בו התבוללות ויש בו צמיחה מתמדת. היא נתנה לנו כוח, היא נסכה בנו רוח, היא הבטיחה את עתיד האומה. לפני 70 שנה – המונים חגגו ברחובות. אבל לבן-גוריון היה ברור שבקרוב ניכנס למערכה קשה. האויב ביקש להשמידנו, אבל בן-גוריון האמין בנו ובנחישותנו. הוא סיפר על כך לימים, אחרי שמטוסי אויב הפציצו את שדה דב בתל-אביב: "הלכתי לאט-לאט הביתה, ואז ראיתי – אנשים לא פוחדים! אותם הפנים שראיתי באנגליה בעת ה'בליץ'. ואמרתי בלבי:  אנשים אלה יעמדו!", אמר נתניהו.

לדבריו, "גם אנחנו עומדים איתן מול מי שמאיים להשמידנו. אנו בטוחים ביכולתנו להגן על עצמנו בכוחות עצמנו – שהיא תמצית השליטה בגורלנו, תמצית העצמאות. נמצאים איתנו כאן לוחמי מחתרות וותיקי קרבות, שגבורתם משמשת לנו מופת. אנחנו שומעים את האיומים מאיראן. לוחמי צה"ל וזרועות הביטחון ערוכים לכל התפתחות. ניאבק במי שינסה לפגוע בנו. לא נירתע מהמחיר, ונגבה את המחיר ממבקשי נפשנו. צה"ל נכון למשימה, והעם יעמוד".

"אני מודה למנהיגי העולם ששלחו לנו ברכות לחגיגות ה-70, בראשם נשיא בת בריתנו האיתנה ארה"ב דונלד טראמפ, ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין. ברכות אלו משקפות את מעמדה העולה של ישראל בין האומות. מחגיגות ה-70 נצא לדרך – ונטפס הלאה במעלה ההר לפסגות רמות אף יותר", אמר ראש הממשלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.