ניאו ניאצי הטמין מטען צינור נגד יהודים – וזוכה

18 שנה לאחר שהטמין מטען צינור בתחנת רכבת: גרמני ניסה לרצוח יהודים – וזוכה בבית המשפט 

בית המשפט בגרמניה זיכה אמש את ראלף ספייס, 52, שהטמין מטען צינור בתחנת הרכבת של דיסלדורף לפני 18 שנים במטרה לרצוח יהודים שהיגרו מברית המועצות לגרמניה.

לפי כתב האישום שהגישה התביעה גרמניה נגד ספייס, הוא הואשם כי הטמין לפני 18 שנים מטען צינור בתחנת הרכבת בעיר דיסלדורף, זאת במטרה לפגוע ביהודים שהיגרו לגרמניה מברית המועצות לשעבר.

התובע אמר בבית המשפט כי ספייס היה בעל אידיאולוגיה ניאו נאצית וביצע את המעשה על מנת לפגוע במכוון ביהודים. ספייס אף נשא על גופו כתובות קעקוע נאציות. בנסיון הפיגוע נפגעו 10 בני אדם, מתוכם שישה יהודים שעלו לגרמניה מברית המועצות ועשו את דרכם חזרה משיעור גרמנית כאשר המטען התפוצץ בתחנת הרכבת.

ספייס נעצר על ידי משטרת גרמניה לפני כשנה בחשד שהוא עמד מאחורי הטמנת המטען שיועד לפגוע ביהודים. אלא שלמרות מאות עדויות שסייעו לתביעה הגרמנית להגיע אל ספייס ולהגיש נגדו כתב אישום בגין ביצוע הפיגוע, החליטו השופטים כי אין עדויות מספקות על מנת להרשיע אותו בביצוע המעשה. כמה עדי ראייה שטענו כי ראו את ספייס מטמין את מטען הצינור בתחנת הרכבת שינו את עדותם לבסוף כאשר עמדו על דוכן העדים, מה שהוביל את השופטים להחלטה לזכות את הניאו נאצי.

"זיכוי יהיה הטעות המשפטית החמורה בתולדות דיסלדורף" אמר התובע ראלף הרנברוק. הוא הוסיף כי "ספייס ביצע את המעשה לאחר שהרגיש כי עליו 'לשמור על בשכונה שלו נקייה מההגרים'. הוא רצה להיפטר מכל מי שהוא שנא".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.