ניבולי פה וקללות: הכירו את הסדרה 'החרדית'

בחודשים הקרובים תעלה הסדרה החדשה 'שבאבניקים', הסדרה מספרת על ארבעה בחורים מופרעים-צדיקים בישיבה הטובה בעולם, עם חליפות צמודות מזארה, כובעי בורסלינו ונעלי שפיץ, אלא שאותם בחורים מסננים מפיהם קללות וגידופים, זה לא שבבאניקים ולא בחורי ישיבות. זן חדש של בחורים שקיים רק בסדרות. { השבאבניקים}

בחודשים הקרובים תעלה הסדרה החדשה 'שבאבניקים', הסדרה מספרת על ארבעה בחורים מופרעים-צדיקים בישיבה הטובה בעולם, עם חליפות צמודות מזארה, כובעי בורסלינו ונעלי שפיץ, מחלקים את עולמם בין הנאות הלימוד והנאות החיים.

על פי התסריט, הבחורים, למרות שהלימודים לא מעניינים אותם בכלל, אין להם את האומץ לעזוב את הישיבה.

אלא שבהצצה לאחד מהפרקים שישודרו והגיעו לידי 'קוקר'  עולה כי יוצרי הסדרה לא ממש רצו להתחקות בעקבות שטיסל המוצלחת והחליטו להגיש תסריט הזוי שכמעט שלא קיים בז'אנר של עולם הישיבות.

בסצנה בחורי הישיבה שעל פי חזותם נראים כבחורי ישיבה לכל דבר שבקדושה, אך הידיים ידי עשיו, או ליתר דיוק "הקול". בחורי הישיבה מסננים מפיהם עשרות קללות – שלא מתאימים לבחורי ישיבה נורמטיביים, אלא לכאלו שמזמן גלשו לשדות זרים ומכונים בפי כל ערסים או שבבאניקים.

אם כך נראה הפרומו, מוטב שנוריד ציפיות מהסדרה החדשה.

לאלו שיגידו כי הסדרה נושאת את השם "שבבאנקים", לא זה, ולא זה, כך לא נראים "שבבאניקים" – כך נראים חילונים שמחופשים לחרדים.  זה לא שבבאניקים ולא בחורי ישיבות. זן חדש של בחורים שקיים רק בסדרות. סוג של כלאיים.

.רגע לפני שהסדרה עולה להוט מומלץ ליוצר והתסריטאי: אלירן מלכה, לערוך מחדש את הקטעים הלא מותאמים.

עוד הצצה קטנה.ושוב תודה לחברינו מ"רשת" שבחרו בקבוצת "השטיבל" לבמה לפרומו.

‎Posted by ‎ישי איינהורן‎ on‎ ראשון 25 ספטמבר 2016

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זו לא סידרה זו מציאות
  אלפי בחורי ישיבות מחממים הכסאות ויוצאים ריקנים כאלה
  גדולי תורה? גאונים? למדנים? זו היסטוריה
  אשמים הראשי ישיבות שחוץ מלדאוג להשקופה ולהבלים שלהם ומי להכניס מי לא בינתיים יוצאים מהם ג'לובים כאלה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב