ניב רסקין: "לומדי תורה לא הופכים ניידות"(הקלטה)

התגובות לחילול השם הלילה באשדוד: שר הביטחון קורא לח"כים לגנות, חבר המועצה מתנער והשדר החילוני מעלה תהיה נוקבת {ההתפרעות באשדוד}

ההתפרעות הלילה באשדוד: במערכת הפוליטית מגיבים בחריפות לאירועים וקוראים לנציגים החרדים לפרסם גינוי נחרץ לענין. "ההתקפה האלימה הלילה כלפי חיילי צה"ל שהגיעו לבצע את משימתם באשדוד, וכלפי שוטרים שהוזעקו לסייע להם, היא בלתי נסבלת ומחייבת נקיטת יד קשה אל מול המתפרעים.

אני מצפה מראשי הציבור החרדי לגנות את האירוע האלים, הנוגד באופן מוחלט את מגמות ההשתלבות של צעירים חרדים בצה"ל ובמעגל העבודה – באופן שתורם הן לחברה החרדית והן למדינת ישראל", כתב שר הביטחון בדף הפייסבוק שלו.

גם סיעת 'יש עתיד' פרסמה הודעת גינוי בנוסח דומה: "ההתקפה הלילה על כוחות הביטחון שהגיעו לבצע את תפקידם באשדוד היא חציית קו אדום ויש לגנותה בכל תוקף. אי ציות לחוק תוך כדי שימוש באלימות כלפי רשויות אכיפת החוק היא מסוכנת ואסור לתת לה יד ויש לפעול נגדה בכל האמצעים על מנת שמקרים כאלו לא יקרו….אנו קוראים לראשי הקהילה החרדית להצטרף לגינוי ולפעול בכל האמצעים נגד שימוש בכל אלימות שהיא נגד כוחות הבטחון ונגד מנגנוני אכיפת החוק".

גם חבר מועצת העיר אשדוד מטעם ש"ס, אבי אמסלם, הצטרף לגינויים וכתב: "זה חמור מאוד ומזעזע. צריך להוקיע את המעשה הזה".

ואילו שדר גל"צ, ניב רסקין, העלה תהיה נוקבת במהלך דיווח על ההתרחשויות. האזינו

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו על לילה סוער נרשם באשדוד ובירושלים, שעה ששוטרי המשטרה הצבאית ניסו לעצור 3 עריקים שלא התייצבו בלשכת הגיוס.

האירוע הראשון התרחש ברחוב בר חלפתא באשדוד לשם הגיעה ניידת ובה שוטרים צבאיים במטרה לעצור עריק, ככה"נ בחור ישיבה, שלא התייצב בלשכת הגיוס. דבר הגעת הכוחות עבר מפה לאוזן ועשרות מתפרעים התאספו במקום במטרה למנוע את המעצר.

המהומות במקום הגיעו לשיא כאשר כמה מהתפרעים הצליחו להפוך את הניידת איתה הגיעו השוטרים על גבה. בנוסף, מספר ניידות משטרה ניזוקו מאבנים שהושלכו לעברן. בעקבות האירועים שבו השוטרים על עקבותיהם ללא ביצוע המעצר.

בוידאו: תיעוד ההתפרעויות באשדוד

גם ירושלים סערה הלילה: במקביל לפעילות באשדוד, כוחות משטרה צבאית הגיעו לרחוב אביעד שבשכונת גבעת מרדכי ולרחוב קהתי שבשכונת גבעת שאול במטרה לעצור בחור בנסיבות דומות.

גם בשני המוקדים הללו פשטה הששמועה מפה לאוזן ועשרות אברכים ובחורים התקבצו כדי למנוע את המעצרים.

גם שם, כמו באשדוד, הצליחו המתפרעים למנוע את המעצרים והכוחות שבו בידיים ריקות.

במשטרה לא מתכוונים לעבור בשקט על האירועים ומבטיחים למצות הדין עם הפורעים.

מדובר המשטרה נמסר: "במהלך הלילה הותקף צוות משטרה צבאית שהגיע לשכונה חרדית בעיר אשדוד. השוטרים הצבאיים נתקלו בהתגודדות של עשרות חרדים שהחלו להתפרע. תוך כדי כך הפכו המתפרעים את הרכב הצבאי.

כוחות רבים של משטרת ישראל הוקפצו למקום וחילצו את השוטרים הצבאיים תוך שפיזרו את ההמון. במהלך הפעילות גם מספר ניידות משטרה נפגעו קלות כתוצאה מידוי אבנים.

במשטרה רואים את האירוע בחומרה רבה וכי ינקטו כל האמצעים לאיתור המעורבים ולמיצוי הדין עימם"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא ראיתי שום התפרעות רק בחורים שרים!!! (ואם כמה הפכו רכב, זה תפוחים רקובים שבסל)

    לא ראיתי שום התפרעות רק בחורים שרים |
    הגב