ניהול שכר בעידן מחשוב הענן

ניהול שכר הוא עניין חשוב בבתי עסק מכל גודל.

ניהול שכר הוא עניין חשוב בבתי עסק מכל גודל. טיפול לוקה בחסר בתשלום השכר והענקת הזכויות המגיעות לעובדים עלול ליצור בעיות מול רשויות המס ולגרור תביעות מצד עובדים, כל אלה מכבידים על הניהול השוטף ופוגעים ברווחיות. ישנם מקרים בהם בעלים ומנהלים הכושלים בניהול השכר מוצאים עצמם נדרשים לתת על כך את הדין. הטיפול בתחום תשלום השכר דורש ידע מקצועי, מיומנות והיכרות עם בית העסק, בעבר לא היה מנוס מלמסור את הנושא לטיפולם של רואי חשבון וחשבי שכר, בין אם פנים ארגוניים (בחברות גדולות דיין) או בעלי מקצוע חיצוניים המציעים שירותים כאלה.
ככל שבתי עסק הפכו ממוחשבים יותר היו מי שבחרו לרכוש תוכנות לניהול שכר, לחסוך בעלויות ולבצע באמצעותן לפחות חלק מן התהליכים הכרוכים בתשלום משכורות, סיכום שעות עבודה, מעקב אחר ניצול זכויות סוציאליות, ימי חופש, ימי מחלה וכד'.
מחשוב הענן מביא עימו בשורה של ממש גם בתחום ניהול השכר. כיום יש היצע של תוכנות שכר מבוססות ענן אשר בכוחן להפוך את התהליך כולו לפשוט, יעיל ונוח. אספנו עבורכם מידע מועיל במטרה לסייע לכם להעריך עד כמה יכול שירות שכזה להתאים לעסק שלכם.
דרכים מסורתיות לטיפול בתשלום משכורות וזכויות עובדים
עסקים קטנים בהם מועסקים עד עשרה עובדים בוחרים לעיתים לטפל בניהול השכר בעצמם, זאת כל עוד ניתן לעקוב אחר פעילות כל עובד, בדרך כלל תוך שימוש בתוכנה בסיסית כזו או אחרת (למשל מערכת צבירת נתונים משעון נוכחות). האחריות להתעדכן בשינויים בתחום המיסוי וזכויות העובדים נופלת במקרים כאלה על כתפי בעלי ומנהלי בית העסק.
בעסקים בינוניים קשה יותר לנהל את תחום השכר באופן עצמאי, עסקים כאלה יכולים להיעזר בשירותיהם של מנהלי חשבונות, חשבי שכר ורואי חשבון בין אם כפרילנסרים או בדרך של פניה למשרדים המציעים שירותים כאלה בתשלום.

תוכנות שכר ושירותי שכר בענן
בתי תוכנה, ישראלים ובינלאומיים, פיתחו מערכות ניהול שכר. בתחילה היו אלה תוכנות שבתי העסק נדרשו לרכוש ולתפעל בעצמם, היה צורך לדאוג לעדכן את התוכנות בכל עת שהתחוללו שינויים להם השפעה על השימוש בהן. כיום מערכות שכר מתקדמות מתעדכנות באופן אוטומטי דרך האינטרנט.
התכונות שניתן למצוא במערכת שכר טובה, דוגמת זו הוותיקה בישראל מבית ט.מ.ל, הן ניהול הסכמי שכר מכל הסוגים (סטנדרטיים ואישיים מורכבים יותר או פחות), הפקת תלושי שכר, סימולציות שכר, קליטת נתונים משעוני נוכחות, העברת פקודות יומן לתוכנת הנהלת החשבונות, יבוא וייצוא נתונים, הפקת דוחות, ניהול ימי חופשה ומחלה, הודעות sms לעובדים, שליחת מיילים ופקסים ישירות מן המערכת, גיבוי אוטומטי ועוד.

יש היצע גדול של מערכות ניהול שכר המשלבות חומרה ותוכנה המותקנת על מחשבים בבית העסק ושירותים המוענקים על ידי ספקי השירות באמצעות התממשקות דרך רשת האינטרנט. ישנן מערכות בינלאומיות אולם אין ביניהן כאלה אשר הוסבו לעבוד בעברית. המערכות הישראליות הן טובות, ישנן כאלה שאיכותן אינה נופלת מזו של המערכות הבינלאומיות המתקדמות ביותר, בנוסף לממשק משתמש בעברית הן מותאמות במיוחד לאופן בו מתנהל תחום השכר בארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.